Verano Salou V255 ( Sluit niet goed op cassatte)

Ik heb een probleem met mijn zonwering en hoop dat iemand hier ervaring mee heeft of kan meedenken.

Het gaat om een Verano Salou V255 knikarmscherm. Het scherm sluit niet goed in de cassette; aan beide zijden blijft er een opening zichtbaar.

De zonwering is voorzien van een Somfy Sunea IO motor. De motor is inmiddels opnieuw ingesteld en de eindstanden zijn meerdere keren opnieuw afgesteld, maar dit heeft het probleem niet opgelost. Het doek zelf lijkt wel netjes en recht op te rollen.
Daarnaast is de voorlijst (voorscherm) gecontroleerd; deze is waterpas en correct afgesteld. Armen raken nergens aan.

Mijn vragen:
  • Wat zou de oorzaak kunnen zijn dat het scherm aan beide zijden niet goed sluit?
  • Kan dit ondanks de afstelling toch aan de motor/eindstanden liggen, of is dit eerder een mechanisch probleem?
  • Zijn er nog zaken die ik zelf kan controleren of afstellen?
Alle tips of ervaringen zijn welkom. Alvast bedankt

Schermafbeelding 2026-07-16 100511.png
Schermafbeelding 2026-07-16 101026.png
Schermafbeelding 2026-07-16 100833.png
 
Zij die afstellingen gebeurd zijn door een monteur van de fabriek of de leverancier?
Wat verwacht je er zelf dan nog aan te kunnen doen?

Zelf heb ik nou niet echt het idee dat er hier nog veel aan schort.
Mijn eigen zonnescherm (ook knikarm) sluit flink slechter dan dit.

Als je er zelf aan gaat knutselen, loop je naar mijn idee de kans het alleen maar te verslechteren. Vergeet niet dat er op die armen enome spanningen uitgeoefend worden en dat je die waarschijnlijk bij eventuele afstelling moet compenseren door (op de juiste manier) het scherm aan het uiteinde te laten ondersteunen door een tweede persoon.
 
Ik begrijp heel goed dat er risico’s zitten aan zelf knutselen, zeker met de spanningen in de armen en de noodzaak om het scherm correct te ondersteunen. De afstellingen zijn in het verleden wel door een monteur gedaan van leverancier. Van de week heb ik zelf gedaan met behulp van handleiding van de motor (Somfy). Resultaat was het zelfde.

Ik wilde vooral nog eens horen of er vanuit ervaring hier op form misschien een ander mechanisme of instelling is die ik kan controleren, of dat dit echt iets is wat alleen door een specialist kan worden opgelost. Ik heb inderdaad geen idee om hier zelf groots aan te gaan tillen, maar ik ben wel open voor tips en bestaande ervaringen.
Nog bedankt voor je input en de duiding van de risico’s Kees.
 
Het probleem is, dat hier op Klusidee geen echte zonwering-specialisten meer actief zijn.

Dit is een forum waar dhz-ers elkaar helpen en daarnaast op sommige vakgebieden echte vakmensen advies geven.
Dat laatste betreft vooral zaken zoals houtbewerking, bouwen, elektra-aanleg, waterleidingen (af- en aanvoer) en verwarming. (Heb ik nog een vakrichting vergeten? Dan bij voorbaat mijn excuses.)

Voor zonwerings-specialisten is het hier niet echt interessant, omdat daarover maar weinig vragen zijn en ze daarom zo uitgekeken zijn. Jammer, maar daar doe je niets aan, het gaat hier allemaal op basis van vrijwilligheid!
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan