Ventilatie in buitenmuur verkleinen ivm muizen

Status
Niet open voor verdere reacties.
Allereerst zal ik de situatie even uitleggen;
Ik woon in een tussenwoning van 1962. Sinds enkele maanden hebben wij terugkerende problemen met muizen op zolder. We dachten er een tijdje vanaf te zijn nadat we er 6 hadden gevangen maar nu zijn ze weer terug. De buren heb ik al ingeseind maar daar blijven de valletjes leeg dus ben ik gaan zoeken naar andere plekken waar ze vandaan zouden kunnen komen.

Toen viel mij op dat onze ventilatiesleuven in de buitenmuur hier en daar wel erg groot zijn. Er past dan ook met gemak een wijsvinger door, dus ook een muis denk ik. Ik zal een foto toevoegen
16424_muur_1.jpg

Vooral rechts lijkt wel redelijk wat ruimte aanwezig.

Nu wil ik die sleuven dus kleiner maken zodat er geen muis meer doorpast en er voldoende ventilatie overblijft. Heeft iemand een mooie oplossing hiervoor? Of zou alleen de voegen hier en daar wat repareren voldoende zijn?
 
Een muisje heeft maar een klein gaatje nodig, een wijsvinger dikte is inderdaad al voldoende.
Ik heb zelf ook zulke openingen in mijn gevel (en had ook muizen...). Ik heb er zulke roosters voor geplaatst:
38297_rooster_1.jpg

Aan de achterzijde heb ik horregaas bevestigd, zodat er helemaal geen ongedierte meer naar binnen kan.
Je kunt ook een "achterafvoegrooster" proberen:
38297_achterafvoegrooster_1.jpg
 
Ik heb er gewoon horre gaas voor geplakt zodat er goede ventilatie blijft

op 6 punten wat montage kit en daar het hore gaas in drukken klaar


een muis kruipt langs de muur of via kokers of via de spouw muur
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan