Ventilatie - 2x een 3standen schakelaar

Status
Niet open voor verdere reacties.
Hallo allemaal ik zit met het volgende probleem
waar ik nog niet echt iets over kan vinden.
ik wil 2x een 3standen schakelaar aansluiten op mijn mechanische ventilatie.

1 in de keuken en 1in de badkamer zonder dat deze elkaar beïnvloeden.

nu moet ik hem bedienen op het apparaat zelf met een standen schakelaar deze komt te vervallen.

1 schakelaar is dus geen probleem maar hoe doe ik dat met 2

Nu is het zo dat de laagste stand de nachtstand is, de ventilator draait dus altijd.
 
Dat is nog niet zo heel makkelijk.

Stel je kiest stand 3 in de keuken dan kan je in de badkamer deze niet zomaar weer terug stellen naar 1.

En welke stand heeft voorrang?

Mogelijkheid 1
een 2 pulsdrukkers en een 3standen relais nu kan elk punt de gewenste stand kiezen door gewoon pulsen te geven.
1x drukken stand 2
2x drukken stand 3
3x drukken terug naar stand 1
4 weer naar 2 enz.
De positie waar gedrukt word maakt dan niet uit.

mogelijkheid 2
Nieuwe box met een Radiobediening erop en een extra set.
De laatste sturing bepaald de actie.
 
Andere box is geen optie omdat dit geen standaard ventilatie box is
dit is namelijk een mechanische ventilatie box met wtw
deze is aangelsoten op mijn warmtepomp en heeft als doel de afgezogen
warmte uit de woning via een wisselaar te koppelen op de bron leiding van mijn warmtepomp.
dit zorgt voor een hogere cop waarde van mijn warmte pomp.

de drie standen schakelaars zijn van gira en zijn ook al aanwezig
 
Ho ho niet zo snel ik denk zelf overal is een oplossing voor ook voor deze
ik weet dus zelf nog niet hoe maar het moet kunnen mischien doormiddel
van relais of iets dergelijks
 
Wat bedoel je dan precies met dat ze elkaar niet mogen beinvloeden? Leg eens uit hoe jij het voor je ziet met die twee 3 standen schakelaars.
 
Ik bedoel als de schakelaar in de keuken op 1of2 staat en ik zet hem in de badkamer 3 dat de andere dan geen kortsluiting opwekt.
ik dacht mischien een master en slave verhouding.
 
Ik denk niet dat de motor het fijn vindt om gelijktijdig op zowel stand 2 als stand 3 geschakeld te worden. Normaal is het of/of.
 
Ik heb een timerschakelaar in de badkamer die de andere schakelaar in de keuken overruled. Tot 15 minuten in maximale stand, daarna weer in de stand die in de keuken is ingesteld. Ik weet alleen niet hoe dat precies is aangesloten, maar het is wel het meest handige om te installeren.
 
Mbv van relais kun je bijna elke gewenste sturing maken. of gooi een ferquentie regelaar erop met voldoende digitale ingangen :mrgreen:
 
Bij bijna alle units heeft het hoogste toerental prioriteit, maar parallel sturing is altijd een compromis tenzij je zoals hierboven een functie laat werken via een timer.

Nadeel van parallel bediening is nl dat de hoogste prio heeft, zet de badkamer de unit op 3 dan kan je nergens de unit terug zetten behalve in de badkamer.
 
Met CenvaxCO2RF1.pdfkun je volgens mij elke 3-standen ventilator draadloos bedienen. 2 afstandsbedieningen en je bent klaar...
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan