tuintegels ongeschikt voor voegen?

Mijn voor- en achtertuin zijn beide opnieuw 'gedaan': nieuwe betegeling en bestrating erop/in. Daarna is er een lading met antracietkleurige korreltjes op gestrooid om in de kieren tussen de tegels te komen als opvulling. De achtertuin is vorig jaar augustus gedaan, daar zie ik nu dat de kieren tussen de tegels alweer open zijn. De korreltjes worden er gewoon uitgespoeld blijkbaar.

ik heb de persoon die de tuin gedaan heeft gevraagd of er ook iets anders gedaan kan worden om te voorkomen dat er kieren open zijn en onkruid er gewoon in kan. Hij vertelde me dat voegen niet mogelijk is (te kleine kieren?).

Gezien het feit dat een paar regendruppels die op de kieren vallen de korreltjes al wegspoelen en dus niet duurzaam afdichten zou ik graag willen weten hoe ik die wel voor elkaars krijg. Ik heb geen zin om binnen no-time weer allemaal onkruid tussen de tegels te hebben dat ik niet meer weg krijg. Ik had al een paardenbloem staan tussen de waaltjes die om de tegels heen liggen. Die ga ik nooit meer weg krijgen vrees ik. En dat vind ik nogal jammer voor het geld dat ik uitgegeven heb voor het aanleggen/vernieuwen van de tuin.

Is er een duurzame oplossing die niet uitspoelt? klopt het dat voegen niet mogelijk is? het zijn 60x60cm betontegels.
 
Een paar mm.
IMG_2250.jpeg
IMG_2248.jpeg
 
Voegen kan niet, de tegels werken, bewegen of vriezen op. Er zijn eigenlijk geen alternatieven voor inveegsplit of polymeerzand. Die paardenbloem ben je kwijt als je hem zo diep mogelijk wegsteekt en de grond een paar maal achter elkaar goed doordrenkt met schoonmaakazijn.
 
Als een paar mm 3mm of meer is dan kan je polymeerzand gebruiken.
Omdat polymeerzand hard wordt, zie ik dat als een voegmiddel.
Wel het huidige er dan redelijk diep er tussenuit halen.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan