Toplaag laminaat (?) laat los

Status
Niet open voor verdere reacties.
Hallo,

Op mijn zolderkamer ligt een ca 20 jaar oude houten vloer, ik denk dat het laminaat is. Toen we laatst iets van de vloer tilden waar dubbelzijdig plakband onder bleek te zitten, is de toplaag van een van de vloerdelen losgekomen. Het is een transparantie kunststof laag, die een beetje rubberachtig aanvoelt. Ter illustratie heb ik twee foto's toegevoegd.

Hoe zou ik dit het beste weer kunnen herstellen? Ik dacht zelf aan vastlijmen, maar vraag me af met welke lijm. Het is een zolder, dus zou geen ramp zijn als de lijm zichtbaar bleef.

Alvast bedankt.

20210711_102848.jpg 20210711_102856.jpg
 
Zo te zien zal dat de toplaag zijn van je laminaat, zul je spaarzaam moeten verlijmen met iets van een harde kunstoflijm, transparant.
 
Dank voor je reactie.

Bedoel je dan een lijm die hard wordt? Of een lijm voor harde kunststof, zoals bijv. Bison Hard Plastic lijm? :P
 
Merken noemen zijn we hier niet dol op, maar dat zou voor mij idd een optie zijn, gezien het feit dat het op zolder ligt zou ik me er niet te druk over maken.
 
Kijk eens of je de lijm uit een lijmpistool kan gebruiken. Van een staafje lijm maak je korrels of poeder dat verdeel je netjes op het laminaat en met een strijkijzer maak je de lijm vloeibaar en drukt het stevig aan. Wel even onderzoeken met welke temperatuur je moet stijken om de lijm vloeibaar te krijgen maar ook niet te heet dat die folie beschadigt.
Eerst even met verschillende materialen kijken wat voor een resultaat je kan halen.
 
Ik zou overwegen om er een transparante lak op aan te brengen. Die folielaag krijg je nooit meer fatsoenlijk vastgelijmd.
 
Dat heb ik nog niet gezien zoiets.
Maar zoals Rooster al vraagde, is het hout, als dat zo is, is alles dan zo te verwijderen?
Dan zou je inderdaad lak aan kunnen brengen, heb je dadelijk nog een mooie nieuwe vloer op zolder.
 
Onder de toplaag zit inderdaad echt hout, maar die laag helemaal verwijderen en het hout opschuren durf ik niet aan. Die toplaag zal immers wel een functie hebben gehad, en een hele vloer opschuren en lakken hebben ik nog nooit gedaan.

Bovendien betreft het maar een stukje van 40 centimeter. Als ik daar mijn hele zoldervloer voor moet gaan renoveren, krijgt het wel een heel hoog Buurman & Buurman gehalte :)
 
Als het echt hout is zou ik het schoonmaken, schuren en aflakken, krijg je wellicht een kleurverschil maar dat zou ik acceptabel vinden.
 
Precies, ik doelde enkel op de beschadigde plank. Lakken zal waarschijnlijk een beter resultaat geven dan een poging om de losse laag terug te lijmen.
 
Met transparante kunststoffolie op houten een houten plank een proefje maken. In jouw omgeving is vast wel iemand die zo'n pistool heeft. Met een vijl of heel grof schuurpapier maak je korreltjes of poeder.
Mijn ervaring met deze methode is zeer positief. Het was wel een gekleurde folie en niet transparant.
 
Dank voor jullie tips. Heb gisteren eindelijk de koe bij de horens gevat: Bison Polymax Crystal Express met de kitspuit aangebracht, met een lijmkam verdeeld en met een paar flinke tegels erop laten drogen.

Het resultaat is boven verwachting, nauwelijks meer te zien. Dank!
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan