Toilet bij plaatsen op bbg, kan je deze zomaar aansluiten?

Goedemorgen,

Wellicht is de vraag al gesteld, maar ik kon nog niet het juiste antwoord vinden.

Ik wil een inbouwreservoir maken op de bgg. De standleiding van het riool zit in een koof (douche en wc water komen vanaf de 1e verdieping daar doorheen). Kan ik op die verticale leiding de wc aansluiten, wat zijn de risico's en waar moet ik op letten?

Idealiter boor ik een gat door de fundering en sluit 1,5m verder aan op het riool. Maar, nu ligt al mijn leidingwerk achter een mooie dikke fundering, zonder man gat. En ik heb overal vloerverwarming liggen. Dus zoek ik naar alternatieve oplossingen.

Ik wil dus het liefst direct aansluiten op de 110mm standleiding, met een t-stuk. Maar krijg ik dan geen problemen met wegzuigend water en een leeg getrokken waterslot? Is daar wat op te bedenken?

Alvast bedankt voor het meedenken!

Gr Dirk



20260912_111529.jpg

20260912_110400.jpg
 
als je overal vloerverwarming hebt liggen, hoe krijg je dan de inbouw vast in die vloer?
en geheel onderaan standleiding zit vaak een expansie stuk en is die gelast vaak omdat het PP is.
 
Een terechte vraag, maar ik wil graag eerst mijn eerste vraagstuk bespreken. Heb je daar advies is? Van wat ik kan zien, zie ik geen PP expansiestuk. Maar is dat een vraag of een conclusie?
 
Volgens mij is die buis van PE dus allerlei hulpstukken lijmen is niet mogelijk.
Is deze buis ergens verder omhoog zichtbaar en kan je daar bij komen.
 
Gewaagd plan. Waar het Tstuk van het toilet moet komen de buis doorzagen. Van tevoren onderzoeken of je het deel daarboven voldoende omhoog kan tillen. Het Tstuk plaatsen en het deel van boven weer in het T stuk laten zakken. Alle hulpstukken moeten volgens mij met electro moffen worden aangesloten.
Wellicht bij YouTube filmpjes over deze techniek.
 
Ok, maar voor wat betreft mijn vraag: Maar krijg ik dan geen problemen met wegzuigend water en een leeg getrokken waterslot? Is daar wat op te bedenken?
 
Oh okey, ik dacht dat ik die al in mijn eerdere bericht had gegeven. Ik heb nl nog ruimte om de afstand te vergroten, ik kan hem er direct op aansluiten, of op de muur er tegenover, dan zit daar ca 150cm tussen, of nog wat opschuiven naar bv 200 cm.
 
Boven het toekomstige T stuk kan geen vacuum ontstaan omdat het een open verbinding met buiten is.
Voor onder dat T stuk zijn richtlijnen. Heeft te maken met het volledig met water vullen van buizen.
 
je kunt op deze buis gewoon pp hulpstukken toepassen voorzien van manchet verbinding, elektro lassen is niet perce noodzakelijk
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan