Tegelen in de WC

Status
Niet open voor verdere reacties.
Hallo klussers,

Gisteravond druk bezig geweest met het verwijderen van de oude tegels in de WC.

Nu heb ik de volgende vraag:

2 wanden zijn van gipsblokken (de handelsnaam weet ik niet precies, ik dacht iets van duplox blokken??).

- Kan ik hier gewoon opnieuw overheen tegelen, of moet de oude lijm helemaal weg zijn?
- Welke lijm adviseren jullie (ik heb SK tegellijm liggen, de paarse verpakking).

1 wand is van hout. Bij het verwijderen van de tegels is bij verschillende plekken het hout meegekomen. De boel is dus niet meer egaal.

- Is het een idee om hier een gipsplaat tegen aan te schroeven en die te tegelen?
- Moet dit een groene zijn (het is alleen een wc, niet vochtig)
- Moet de verbindingen tussen de verschillende gipsplaten afdichten of kunnen de gipsplaten koud tegen elkaar aan?
- Kan ik hier ook de SK tegellijm voor gebruiken?

Alvast bedankt voor de tips!

Groetjes uit Noord-Holland
 
Qsmits schreef:
2 wanden zijn van gipsblokken.
- Kan ik hier gewoon opnieuw overheen tegelen, of moet de oude lijm helemaal weg zijn?
Zolang als het vlak is kun je hier wel overheen tegelen.
- Welke lijm adviseren jullie (ik heb SK tegellijm liggen, de paarse verpakking).
Deze lijm is prima geschikt voor over de gipsblokken. Kijk ook eens bij de fabrikant voor de datasheet van de lijm. Daar staat veel uitleg over waar het allemaal wel en niet voor geschikt is.
Een voordeel van de pastalijmen is wel dat de tegels wat minder verschuiven op de muur. Bij poederlijm moet je wel kruisjes oid gebruiken willen de tegels niet zakken.
1 wand is van hout. Bij het verwijderen van de tegels is bij verschillende plekken het hout meegekomen. De boel is dus niet meer egaal.
1) Is het een idee om hier een gipsplaat tegen aan te schroeven en die te tegelen?
2) Moet dit een groene zijn (het is alleen een wc, niet vochtig)
3) Moet de verbindingen tussen de verschillende gipsplaten afdichten of kunnen de gipsplaten koud tegen elkaar aan?
4) Kan ik hier ook de SK tegellijm voor gebruiken?
1) Gips is wel een betere ondergrond dan hout voor tegels. Hout kan meer werken
2) Dat is niet perse nodig
3) Gewoon tegen elkaar maken. Als je het zekere voor het onzekere wilt nemen kun je nog gaasband over de voegen plakken.
4) Ja
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan