Storing warmtepomp

Vandaag weer een storing aan de lucht/water warmtepomp van Daikin.
Code E5-00 Oververhitting van invertercompressormotor.
We hebben de stroom er al 2 keer afgehad maar de storing blijft.
Ook bij de storingsdienst grote drukte want er is op dit moment maar 1 monteur, de andere zijn ziek. Morgen kan er iemand komen dus nu geen warmte of warm water.
Is er iemand die meer kan vertellen over deze storing want het is in de 4 jaar dat we hem hebben al de 3e of 4e keer.

Ik hoop op een reactie van een expert.
 
Het staat er, de compressor is te heet geweest. Waarschijnlijk zit er een thermische beveiliging op die eerst gereset moet voordat de wp normaal start.
Als de compressor vast zit gaat hij weer in overbelasting uit.
 
  • Like
Waarderingen: Rob25
Bedankt voor je reactie.
Kan ik daar verder zelf iets aan doen? Hij staat nu 2 uur stil en uit dus normaal gesproken zou hij het nu toch weer moeten doen als ik hem aan zet?
Tenminste als dan de compressor niet vast zit zoals je schrijft?
 
Dat hangt ervan af of het een software beveiliging is(sensor die temperatuur van compressor meet) en of deze dan vergrendelend of niet is of een hardware beveiliging die net als een zekering eruit gaat en je eerst zelf handmatig moet resetten.

Het gevaar is dat een ongecontroleerde reset tot schade kan lijden.
 

Gerelateerde klussen

Reacties
5
Weergaven
728
Verwarming inclusief leidingwerk
Sander 1972
  • Gesloten
Reacties
23
Weergaven
1K
Reacties
4
Weergaven
307
Verwarming inclusief leidingwerk
Dutchsea
Reacties
7
Weergaven
659
Verwarming inclusief leidingwerk
The headhunter

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu