Standleiding in muur zagen?

Status
Niet open voor verdere reacties.
Is het gebruikelijk om een 110mm afvoer standleiding van een bad/wc welke op de boven verdieping geplaatsts is, in de muur weg te werken van de beneden verdieping, door een sleuf in de muur te zagen vanaf het plafond tot aan de vloer. Het betreft een kalkzandsteen tussen muur met spouw, scheidings muur met de buren (2/1 kap woning).

Ik vraag dit ivm mogelijk constructieve consequenties, wanneer je over een lengte van ca 2,7m een muur verticaal compleet doorzaagd. Het valt me op dat loodgieters erg makelijk naar de waterzaag of sleuven zaag grijpen om afvoeren, CV en elekro leidingen in muren weg te werken, dit is wel mooi, maar kan dit allemaal zomaar?
 
Daar kunnen wij geen antwoord op geven. De monteurs ter plaatste hebben de situatie bekeken en geconcludeerd dat het kan.
Wie zijn wij om dat te bestrijden?
 
Nope........ het mag niet in woningscheidende wanden i.v.m. de geluidsoverdracht norm. In elke andere wand is het geen probleem en kan je gerust die 13 cm wegzagen. Als je die buis in de wand hebt moet je alle overige gaten volproppen met glaswol o.i.d en er een stucmatje overheen (min. 15 cm op de wand) zetten en even voorstucen met specie.
 
Meestal zit de standleiding weggetimmerd in een bouwkundige koker van hout of gips. Je kunt mijns inzien een standleiding niet vegelijken met een cv of elektra leiding van 20mm, als u twijfeld of uw woning nog blijft staan naar het infrezen van dit soort leidingen dan zou ik maar over verhuizen gaan nadenken.

Ook een afvoer van 40 mm is normaal om in de muur weg te werken, er bestaan tegenwoordig ook ovale afvoeren waardoor er een stuk minder diep gehakt hoeft te worden.

Succes ermee.
 
Buiten dat het niet mag, lijkt het mij ook niet verstandig.
Een kalzandsteen is 10 cm breed. Dit zou inhouden dat de pijp gedeeltelijk in de spouw zou gaan vallen.
Dit gaat inderdaad bij de buren tot overlast zorgen.
Omkokeren is de enige oplossing.
 
Het is ondertussen op een andere manier opgelost. Nadat het hele riool stelsel was uit gegraven -wat hard aan vervanging toe was- bleek er een riool afvoer onder de meterkast door te lopen. Ik moest de meterkast toch al verbreden ivm forse uitbreiding van mijn elektra, nu hebben we de standpijp in/naast de meterkast weg gewerkt. De riool standpijp wordt straks samen met een nieuwe gasstandpijp in een eigen koof gebracht zodat deze gescheiden is van de echte meterkast. Aan de bovenzijde loopt de afvoer overigens niet over de meterkast heen.

Het inbouw reservoire voor het toilet (hoog ondiep type van bekend merk) wordt wel in de muur gezaagd.

Wat mag er overigen wel/niet in een meterkast lopen, volgens mij mag er geen waterleiding in? Gas, elektra en telecom sowieso wel, maar over een waterleiding heb ik mijn twijfels.
 
Red schreef:
Het inbouw reservoire voor het toilet (hoog ondiep type van bekend merk) wordt wel in de muur gezaagd.

In die woningscheidende muur? Dan ben je wel vrienden aan het maken :?

grtz
Henk
 
Het reservoire is ondieper dan de muur en in de spouw wordt een plaat met isolatie aangebracht. Aan de ander zijde zit het toilet van de buren.
 
Je blijft een behoorlijk geluidlek maken. Dat beetje steenwol helpt niet veel. En een harde isolatieplaat is helemaal uit den boze. Ik zou er als buren niet blij mee zijn.
 
Misschien wel blij met een trompet spelende buurman :cool:

We zullen de boel nog eens opmeten, maar een WC hokje van 100cm diep en 85 breed is niet echt alles.
 
Je hebt ook reservoirs om een hangend toilet in de hoek te maken. Dat wil nog wel eens een oplossing zijn. (met een verkorte pot)
 
Wanneer er voorheen een toiletpot heeft gestaan kan er ook een inbouwreservoir voor de muur gezet worden, hiervoor kan de verkorte pot ook gebruikt worden.
In vergelijking met de oude pot wint u dan nog enkele centimeters ruimte aan de voorkant.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan