Spots aansluiten aarde?

Beste klussers,

Op dit moment ben ik een nieuw plafond in mijn badkamer aan het maken.
De elektra daarboven neem ik ook gelijk mee aangezien alles los hing en niet goed was aangesloten.

Nu heb ik twee badkamerspot (ip65 met easy connector) gekocht en ik had nog siliconenkabel om deze aan te sluiten, maar deze bestaat uit twee aders (bruin en blauw).
Alleen hebben deze spots ook een aarde aansluiting, maar ik heb geen siliconendraad met aarde.
Die kan ik wel bestellen, maar ik vraag mij af of bijvoorbeeld de siliconendraad samen met een losse aardedraad in een buis mag/kan?
Ik heb eventueel ook nog installatiekabel waar alle drie de kleuren inzitten (3 x 072mm2). Mag dat ook?
Of is het dan verstandiger om bijvoorbeeld installatiekabel te gebruiken met 3 x mm2)

Of zijn nog er nog andere mogelijkheden?

Met vriendelijke groet,
Jan

 
installatiekabel 3 x 0.75 lijkt me dan de handigste keuze. Siliconenkabel is hittebestendig, dat is bij led spotjes niet meer nodig.
 
Maak even een foto van het spotje?

De meeste spotjes zijn dubbel geisoleerd maar het kan natuurlijk wel zijn dat er aarde nodig is.

Ik heb recent spotjes gezien die wel dubbel geisoleerd waren maar waar ook een aardecontact op zat, om de aardedraad alleen op door te verbinden.
Het contact zat verder niet in de driver aangesloten verder.
 
Dit is de spot waar ik het over heb. Er komen twee in mijn badkamer te hangen. Ik heb ze nu even als proef aangelsoten en ze werken prima met 3 x 0.75 draad, alleen vind ik die soepele kern maar niks. Ik gebruik de Wago klemmen waar die gewoon zo in mogen, maar ik twijfel om toch nog een huls eromheen te zetten. Alleen moet ik dat spul dan ook gaan kopen ;). Mijn hok raakt aardig vol zo :).


thumbnail_IMG_2706.jpg

thumbnail_IMG_2705.jpg
thumbnail_IMG_2704 (1).jpg
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan