Scheuren wegwerken met gaas

Status
Niet open voor verdere reacties.
Hallo

Nadat ik mijn leidingen ingefreest heb in mijn kalkzandstenen muur, heb
ik ze aangesmeerd met roodband, nu is dat gedroogd en zie ik scheuren
van droogheid zitten in de roodband.

Moet ik voordat ik de muren verder ga stucen deze scheuren met gaas overlappen ivm doorscheuren van de nieuwe gipslaag? zoja hoe moet ik de band dan aanbrengen ? Ik heb een rolletje leggen dat zelfklevends is.

Groeten

Mart
 
Nee, zeker als je daar een laag van een paar mm dik stuct. Vlgs. mij komt deze scheuren altijd omdat roodband altijd indroogt bij grote laagdiktes en kalkzandsteen het vocht te snel uit de rooband ontrekt.
Gaas gebruik ik alleen om 'losse delen' van giplsplaten, bijv. overgang tussen 1 naar ander plaat, met elkaar te verbinden. Ieder geval niet bij normale wanden die stabiel zijn.

Voordat je gaat stucen zou ik trouwens wel een voorstrijkmiddel gebruiken, dit om eventuele te snel opzuigen van het vocht uit de stucmiddel tegen te gaan. Bij de bouwmarkt hebben ze dat meestal naast de desbetreffende stucmiddel in de schappen staan. Vlgs mij heb je een diepgrond nodig, meer zeker weten doe ik het niet, hangt ook af wat er voorheen op die kalkzandsteen zat.
 
Dus dan maar geen gaasje gebruiken?

Ik heb er een middel op gesmeerd dat bijna dezelfde naam heeft als de flevopolder, verhouding 1 op 3

Groeten

Mart
 
Nee geen gaas noodzakelijk .Trouwens de meeste vulmiddelen zakken in bij grotere laagdiktes, dus scheuren dan ook bij de overgang. Echter ik adviseer je om een voorstrijkmiddel te gebruiken om te snelle vochtopname tegen te gaan voor het stucen. Mochten er alleen krimpscheuren Rband t.o.v. Kalkzandsteen zit dan valt het volgens mij wel mee met vochtopname. Als er bijvoorbeeld kruislings, dus door de roodband heen, scheuren zitten, dan is het met opdrogen veels te snel gegaan
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan