Schakelaar LED TL lampen

Beste Klussers,

Sinds een paar weken wonen wij in ons nieuwe huis. De vorige eigenaar heeft op zolder twee LED TL armaturen geplaatst, maar deze staan altijd aan. De bedrading (ik denk 2.5mm2 buitenkabel) gaat nu vanuit een las/kabeldoos naar beide armaturen. Ik wil hier graag een schakelaar tussen plaatsen zodat de lampen niet altijd aan staan. Kan ik hiervoor de kabel tussen lasdoos en de armaturen doorknippen en een snoerschakelaar tussen plaatsen (heb er 2 liggen met max belasting 450W) of moet dit een opbouw/buiten serieschakelaar zijn?

Mvg,
Gertjun
 
Laatst bewerkt:
Dat krijg je nooit netjes (en echt solide, veilig), nog los van het feit dat je dan eigenlijk vaste kabel in een voor soepele kabel bestemde schakelaar gaat combineren. Wordt "prutswerk".

Ik zou gewoon bijpassende "vaste" schakelaar(s) gebruiken of wellicht draadloos gaan (in/bij armatuur een draadloze schakelaar/ontvanger plaatsen).
 
Bedankt voor je reactie Kaajee, het bevestigt mijn vermoeden al (zeker qua veiligheid). Het mooiste zou zijn als ik net na de lasdoos (en voor de armaturen) een draadloze inbouwschakelaar kan plaatsen die ik dan beneden bij de trap aan kan zetten met een gekoppelde afstandsbediening/draadloze schakelaar. Dit omdat een vaste serieschakelaar nogal lelijk wordt met draden aanleggen (fasedraad van lasdoos langs de trap naar beneden bij trapgat, dan 2 schakeldraden terug naar boven naar beide armaturen, 2 nuldraden vanuit lasdoos naar beide armaturen).

Ik zat zelf aan de KlikAanKlikUit ACM-3000H of ACM-3500 te denken. Volgens mij is dit dan wel veilig aan te sluiten met 2.5mm2 draad.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan