Rioollucht doucheput

Status
Niet open voor verdere reacties.
Sinds en paar dagen komt er een rioollucht in de badkamer na het douchen, ik denk uit de afvoer van de douche. De volgende dingen zijn er aan de hand:
1 Na het douchen komt er stank in de badkamer, uit de doucheput
2. Putje gecontroleerd, is schoon, er komt een harde wind uit en deze ruikt niet lekker, zit wel water in putje, deksel past goed
3. Geen verbouwingen geweest
4. Soms klokkend geluid toilet op begaande grond na doortrekken
5. altijd vallend geluid water bij douchen, deze is op de eerste etage

Heeft iemand enig idee
 
Teetie schreef:
2. er komt een harde wind uit
4. Soms klokkend geluid toilet op begaande grond na doortrekken
Deze 2 dingen kloppen niet en duiden op een verstopping. Dat het waait door het putje geeft aan dat er onvoldoende water in de sifon staat.
Je zou kunnen proberen om flink wat warm water door de afvoer te laten stromen, in de hoop dat de verstopping daardoor wegspoelt.
 
Okay, ga straks eens kokend water erdoor heen gooien. het gekke is dat we nergens een verstopping hebben. Als je het dekseltje eraf haalt voel je de wind en dat is wel vreemd volgens mij
 
Plaats ook even een foto van het putdekseltje.
Als het een putje is met ingebouwde sifon, het dekseltje dus, is het vrij logisch dat er tocht uit komt, de sifonwerking van het dekseltje is immers niet meer aanwezig, dit hoeft niets met een verstopping te maken te hebben.
 
Soms komt het voor, dat als er veel haren in het putje zit, het water uit het waterslot over geheveld wordt, en zo het water het stankslot niet meer goed afsluit.

Dus controleer nog eens, of er toch geen haren in het putje zitten.
Vaak is het putje op het oog schoon, maar bij nader onderzoek zitten er toch haren half in de afvoer.
 
We hadden je al gevraagd voor een foto van je put en je omgekeerde deksel.

Het extreem blazen van je leiding is ook niet goed, maar gewoon blazen van de afvoer is wel normaal, maar we willen het stap voor stap bekijken.

De leidingen (wat voor materiaal zijn ze?)onder de vloer hoe lopen die lopen die tegen of lopen ze af.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan