Radiatoren sluiten niet aan na stucen muren

Hallo,

Wij hebben een aantal radiatoren van de muur gehaald ivm stucwerkzaamheden. Met het terugplaatsen steken de radiatoren echter +/- 1 cm verder af van de muur, waardoor de huidige aansluitingen niet meer passen.

Heeft iemand tips over hoe we dit het beste aan kunnen pakken? Zou het bijv. mogelijk zijn om dit te verhelpen met andere muurbeugels, of koppelstukken voor de aansluitingen?

We hebben al gebeld met een loodgieter maar door drukte zijn deze helaas voorlopig niet beschikbaar, dus zouden we het graag zelf oplossen als het niet te ingewikkeld is.

Alvast hartelijk dank voor tips/suggesties!

radiator 3.jpg radiator 2.jpg radiator 1.jpg
 
Bij het stucen op bestaande muur, ga je vaak "om" de beugels heen om dit soort dingen te voorkomen. Tenzij het een hele dikke laag wordt.

Ik zou als eerste proberen of die buizen uit de muur iets kunnen bewegen. Maar mag ook weer niet op spanning komen.

Anders de 2 buizen die de muur ingaan vervangen. Volgens mij is dat een knelkoppeling. dus het is los te draaien. Grote kans dat aan de andere zijde van de muur de pijp ook met een knelkoppeling een 90* hoek maakt. dan nieuwe pijpjes afmeten en nieuwe knelkoppelingen kopen daarvoor.

Als je niet eerder knelkoppelingen hebt gemaakt dan kan het wat lastig zijn om het vakkundig vast te draaien. Kans is dat het gaat lekken.

En niet onbelangrijk, je moet wel je CV leegpompen eerst, en daarna weer vullen.
 
Laatst bewerkt:
De twee buizen die de muur in gaan vervangen? En hadden we dat in gedachte?
Eh dat gaat dus niet!
haal de radiator er eens af, schroef de beugels los en draai deze een kwart slag. Je monteert ze nu op de korte zijde, grote kans dat het nu wel past.
 
We zullen het morgen eens proberen met de beugels een kwart slag draaien, hopelijk komt het dan beter uit inderdaad. Op 1 kamer hangt de radiator echter al aan de korte kant van de beugel, dus daar moeten we een andere oplossing voor verzinnen.

De beugels hadden we in eerste instantie laten zitten maar stukadoor wilde ze er graag af hebben. Hebben er niet bij stil gestaan dat dit voor het terugplaatsen natuurlijk niet zo handig is... :(
 
Radiator eraf, potlood omtrek om de beugels.
Beugels eraf, deel van het stucwerk wegschrapen.
Beugels erop, randje kit rondom de beugels en je ziet er niks van.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan