Radiator half dicht zuinig

Status
Niet open voor verdere reacties.
Ik heb 7 radiators in huis waarvan twee met thermostaat knop(badkamer en zolder), drie in de slaapkamers en twee op de b.g.

Ik heb de drie radiators in de slaapkamers half dicht gedraaid (normale knop) met het idee dat de twee op de b.g. die helemaal open staan, dan sneller opwarmen waardoor er zuiniger gestookt wordt en het sneller warm wordt beneden!

Klopt dit eigenlijk of heb ik het verkeerd en kan je ze gewoon net zo goed open laten staan?
 
Dit helpt zeker wel Dominee, je slaapkamers worden wel wat minder warm dan.

Een heel groot verschil zal het meestal niet maken maar alle beetjes kunnen helpen.
 
Eigenlijk mag het niets uitmaken of je de 1 nou vol open of half dicht zet, als alles is ingeregeld dan krijgen de radiatoren in de woonkamer altijd de juiste hoeveelheid water flow over zich heen.

In de regel wordt er nog steeds in geen enkele woning ingeregeld (of er moet speciaal om gevraagd zijn), dus dan werkt het eigenlijk niet correct.

Wanneer je in een niet ingeregelde situatie de kraan op een slaapkamer half dicht zet, stroomt het water langzamer door deze radiator,waardoor deze dus ook langzamer opwarmt. Op deze manier krijg je dus wel meer flow over de radiatoren op de beneden verdieping, tot de maximale flow die de kraan kan leveren.

Let wel, de radiator die je half open draait zal op den duur evengoed goed heet worden.
 
In de regel wordt er nog steeds in geen enkele woning ingeregeld (of er moet speciaal om gevraagd zijn), dus dan werkt het eigenlijk niet correct
Oh, :shock: van waar heb jij deze info? In welke regel?
Let wel, de radiator die je half open draait zal op den duur evengoed goed heet worden.
Is ook nieuw voor mij.
De aanvoer is net zo warm maar de retour en de gemiddelde opwarming blijft lager. (dus de warmteafgifte is minder)
 
Dat wilde ik net zeggen Chat,

Ik regel al vele jaren alle installaties in zowel waterzijdig maar ook luchtzijdig.
Vanaf 1 januari 2007 wordt het gelukkig verplicht dat alle installaties ingeregeld moeten zijn bij oplevering. :)

Zou die Screech bij z'n slechte installateur werken dat het daar de regel is om niet in te regelen? :mrgreen:

Bij een goed ingeregelde installatie zal het zeker wel uitmaken als je dan het radiatorventiel maar half open zet, de helft van de hoeveelheid water dus warmte.

Maar of dat bij de TS zo is dat betwijfel ik wel.
 
Het beste is om met een delta T van 20 graden eruit te komen.

Maar dat vraagt enige tijd en kennis om dat af te stellen.
 
@ Utreg,

Als je het debiet wat bij de radiator hoort uitrekent kan je met het tabel van de kranenleverancier de kraan op het juiste debiet instellen.

Als de installatie is uitgelegd op een delta T van 20 graden zal dat dan ook kloppen bij die inregelwijze :idea:

Vr Gr
 
Het huis is van 77, en de radiators in de slaapkamers en op de b.g. zijn orgineel (5st.)!

Dus of het ingeregeld is, ik betwijfel het??! :(

Weet ook niet of je toen al kon inregelen, of bestaat dit al zo lang als.....!?
 
Hoi Dominee,

Van voor 1975 zijn er al dubbel instelbare radiatorkranen dus vanaf toen was inregelen al mogelijk, of het gebeurd is :cry: waarschijnlijk niet.

Vr Gr
 
Er zitten op de koppelingen aan de onderzijde, witte plastic dingen lijkt een beetje op een kraantje!

Is dat een voetventiel of is dat gewoon om af te tappen?

Zou het niet zo kunnen zijn dat ze die radiators vroeger i.p.v. in te regelen gewoon helemaal open zetten?
 
De aanvoer pijp komt appart op de bovenzijde van de radiator aan, en de retour komt appart aan op de onderzijde aan.

Misschien dat dit het nog wat duidelijker maakt!

Hoe weet ik eigenlijk of het slecht of niet is ingeregeld?
 
Dat weet niemand tot alle vermogens van de radiatoren, de inhoud van de ruimtes, de isolatie, thermophane beglazing etc. bekend zijn, dat kan alleen door een installateur ter plekke opgemeten worden.
 
Dat is in iedergeval een duidelijk antwoord!

Loont het de moeite om het te laten uitvoeren door een installateur, of kan je het net zo goed zo laten als alle radiators gewoon warm worden?
 
Wanneer u alle vertrekken op de juiste temperatuur krijgt is er weinig reden een installateur er bij te halen, is de temperatuurverdeling niet zoals u die wilt dan kunt u wat met de kranen bijstellen tot het beoogde resultaat er is.

Een merkteken aanbrengen van de stand van de kraan is wel handig om de goede stand altijd weer terug te krijgen.

Lukt het u niet naar tevredenheid dan wordt het tijd een installateur in te schakelen.
 
Ik ben even op onderzoek uit gegaan, en heb nu door dat ik de radiator knopen (van het merk Thermia) in mijn huis wel kan instellen!

Je kan ze instellen door de meenemer die onder de knop zit te veranderen, deze zit op een ring met cijfers van 1 t/m 9!

Ik heb nu de radiators in de slaapkamers 3st. op 6 gezet, en de knop die nu nog voor de helft kan draaien op een kwart gezet!(hier hoeft het niet heel erg warm te worden!)

In de woonkamer en de hal heb ik ze op maximaal gezet 9 in dit geval, en de knop helemaal open gezet zodat die het maximale aan water doorlaat!

De twee andere radiators in de badkamer(23gr.) en op de zolder(18gr.), zijn voorzien van thermostaat knoppen en staan neem ik aan helemaal open omdat ze door de thermostaat knop worden geregeld!

Nu is mijn vraag is het verantwoord om de radiators in de hal en de woonkamer helemaal op 9 te zetten, of mag je de instelling nooit helemaal open zetten?

En de aanvoer en de retour van de radiators in de slaapkamers hebben voor mijn gevoel ongeveer de zelfde temperatuur, is dit normaal in dit geval of staat de radiator dan toch te ver dicht?

B.V.D.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan