Probleem met lichtschakelaar

Status
Niet open voor verdere reacties.
Ik heb een paar dagen geleden een nieuwe lamp opgehangen en een nieuwe lichtschakelaar aangesloten (dat ding op de muur om je lamp aan en uit te zetten). Ik had als eerste de schakelaar vervangen en getest op mijn oude lamp die er toen nog hing, deed het toen goed...maar toen mijn nieuwe lamp er eenmaal hing (een lamp met 3 spotjes) kon ik hem niet meer uitzetten. ik moet nu elke keer als ik ga slapen mijn lampen eruit draaien, dat is heel vervelend en heeft me ondertussen al 2 kapotte lampen gekost...weet iemand wat hier het probleem is? alvast bedankt!
 
Ik kan mij maar twee oorzaken bedenken en dat zijn, kapotte schakelaar of een verkeerd aangesloten hotelschakelaar. Als zoals je zegd je dezelfde draden gebruikt hebt hoop ik niet dat de draden in de schakelaar konact maken zodat de stroomkring de gehele tijd gesloten blijft.

Groet Cor
 
Een hotelschakelaar, dat is toch dat je een lamp met meerdere schakelaars kan uitschakelen, zoja dan heb ik dat hier niet..of zit ik nu helemaal fout? :oops:
 
Meestal staat op de schakelaar een P of heeft een van de aansluitingen een andere kleur.
De bruine draad sluit je op de P of de aansluiting met de andere kleur aan, de zwarte op een van de anderen.

suc6

Gerrit
 
Logischer wijs zou als de schakelaar het eerder wel heeft gedaan hij het nu ook moeten doen.
Toch nog eens goed kijken of je de lamp niet op bruin en blauw hebt aangsloten.
 
Ow dat zou dan het probleem kunnen zijn misschien...maar naar ik weet heb ik hem wel goed aangesloten maar ik ga morgen zodra het licht is meteen kijken! :P
 
Maar als je dezelfde draden hebt gebruikt kan je de lamp toch niet op bruin en blauw aansluiten, buiten dat waar haal je zo gauw de bruine draad van daan? Dat is nu niet direct een kleur die maar ergens loshangt.
 
Cbda schreef:
Maar als je dezelfde draden hebt gebruikt kan je de lamp toch niet op bruin en blauw aansluiten, buiten dat waar haal je zo gauw de bruine draad van daan? Dat is nu niet direct een kleur die maar ergens loshangt.

hmm? misschien kan je met uitleggen wat je precies bedoelt met dezelfde draden gebruiken? je bedoelt gewoon de draden die uit je plafond koment die ik ook voor mijn vorige lamp gebruikte?
 
Wat voor lamp heeft er eerst gezeten? Toevallig een lamp met een extra stroom aansluiting zoals bij b.v. een plafondventilator of zoiets. Dan zou je wel een bruine en een blauwe kunnen tegen komen.

Succes Cor
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan