Perilex en 3 fase combineren.

Beste klussers,
Ik heb de elektra opnieuw laten doen bij de renovatie van mijn huis. Daarbij is er een aparte groep voor het Perilex fornuis in de keuken gemaakt. Ik heb een 3x25A aansluiting van netbeheerder Stedin. Nu ben ik een sauna aan het bouwen en heb 2e hands een saunakachel aangeschaft die 6kW is geschikt voor de 5m2 sauna ruimte. Nu stond in de advertentie erbij dat hij 2 fasen was dus dat kan mooi als aparte groep naast de Perilex aansluiting van mijn fornuis dacht ik. Thuisgekomen blijkt hij echter 3 fasen 6kW te zijn (3x10A). Mijn vraag is; kan die aansluiting ook gewoon naast het Perilex groep in de schakelkast of moet daar een speciale voorziening voor getroffen worden?
 
Gewoon een krachtgroep erbij (laten) plaatsen in de groepenkast. Afhankelijk van het merk en type groepenkast en huidige krachtgroep, kan de nieuwe krachtgroep wellicht eenvoudig worden doorverbonden vanuit de huidige middels een kamrails.

Plaats anders eens een foto van je groepenkast, liefst met geopende deksel.
 
D54D6606-3898-4818-9476-E0DADECC4DAE.jpeg

Mijn groepenkast.
 
Je hebt nu geen enkele 3-fase groep trouwens... geen idee waarom je een kookgroep in die kast hebt
 
Dat klopt want ik heb voor de perilex kookplaat een aparte groep. De vraag was of daar een 3 fase aansluiting bij kon ivm een saunakachel.
 
Zowel bij de linker als de rechter aardlekschakelaar mag nog een groep bij. Wel jammer van de 4P aardlekschakelaars. Ik zou een 2 P erbij halen, twee krachtgroepen voor koken en sauna achter een van de huidige 4P aardlekschakelaars zetten en de andere twee enkelfase gebruiken.

Enkelfase groepen achter 4P aardlekschakelaar is afgeraden omdat inductieve lekstroom op groep op ene fase de gevoeligheid voor aardlekken op groepen op andere fase verlaagd.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan