Oude vloer vervangen, hardboard, kurk ondervloer.

Een oude vloer moet worden vervangen ivm schade. Onder de kamer zit de kruipruimte, op de balken liggen planken.

Daarop was hardboard gespijkerd en daarop lag een dikke laag kurk als ondervloer, dat is weggehaald.

Liefst leggen we terug wat er heeft gelegen. De vloerenboer walst er een beetje overheen, doe maar bruine platen, folie en dan laminaat. Kurk is duur, hardboard laten we ook weg en je doet moeilijk.

In de oude situatie wisten we wat we hadden qua temperatuur en, trilling geluidsisolatie. Het vastgespijkerde hardboard zorgde niet alleen voor egalisatie, maar ook voor minder kraken van de plankenvloer.

Wat is zinvol om terug te leggen? Wat er lag was degelijk. Tussen welke lagen plaats ik vochtwerend folie?
En als ik oil tempered hardboard neem, kan dat nog uitzetten als het warm wordt?

Onderbouwde tips worden gewaardeerd.
 
laat de vloerenlegger de complete vloer leggen, hij moet immers ook garantie verlenen op de vloer.
Als u delen zelf gaat doen kan de vloerenlegger slecht garantie geven op zijn werk.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan