Oude centraaldoos afsluiten

Hi.

in mijn garage heb ik de volgende jaren 50 'centraaldoos'. Deze is onderdel van/aangesloten op de groep van de woonkamer. Nu wil ik deze centraaldoos afkoppelen/verwijderen van de groep. Is dit zo 'simpel' als:

1. Stroom eraf
2. Kabel voor de oude centraaldoos doorknippen
3. WAGO klemmetjes erop
4. In lasdoosje stoppen
5. Stroom erop

De lasdoos zal dan in de kruipruimte komen te liggen (kurkdroog) maar zal ik eventueel met wax afwerken.

dank alvast!
3F8B3DFD-3A18-4A75-84B7-E9A46F271555.JPG
 
Checken of de kabel past in de lasdoos.

1.b.: controleren of de stroom er ook echt af is.

Oppassen met eventueel asbest, bijvoorbeeld de afdichting van het deksel kan asbest bevatten.

ps. kan je de kabel niet helemaal naar de groepenkast volgen?
 
Kun je de kabel niet aan het begin loskoppelen, dus zoeken waar deze zit aangesloten op de groep van de woonkamer?

Dit lijkt GPLK kabel. Ik zou daar vanaf blijven tenzij je hem helemaal van begin tot eind eruit trekt.
 
Ja ik heb nog een spanningsmeter, daar kan ik het dubbel mee controleren!

De kabel is wel helemaal terug te traceren naar de groepenkast. Echter, hij is daartussen al een paar keer ‘gesplitst’ voor de WCDs in de woonkamer.

Asbest is een goede. Ff mondkapje op
 
Zoek eens op GPLK kabel: dat geeft een smerige bende.

Kan je het niet afkoppelen bij de laatste splitsing?

Een mondkapje is niet voldoende, gooi vooral de spullen niet op de eetkamertafel om het nog eens te bekijken..
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan