OSB zwevend of dwarslatten

Status
Niet open voor verdere reacties.
Hoi,

Situatie : Slaapkamervertrek, met oud linoleum bedekking.
Situatie gewenst : OSB plaat (met tand en groef) op het linoleum aanbrengen. Lino w niet verwijderd, is nog in betrekkelijk goede staat.
Movivatie : Slaapkamervertrek wordt niet verwarmd, er wordt s'avond warmte van de leefruimte binnengelaten door de deur open te laten.
Onder de vloer zit een kelderruimte langswaar veel warmte wegglipt of koude binnenlaat. Om het subjectieve warmtegevoel (hout) en het daadwerkelijke warmtecomfort te verhogen willen we er een vloer opleggen met OSB plaat.
Vraag : Mijn idee was om onder de OSB op 30 CM paar mm dikke dwarlatjes te lijmen (lucht als isolator). Er wordt ook aanbevolen om ipv die lattekes isolatie aan te brengen, dan krijg je een zogenaamde zwevende vloer. Met isolatie kom ik waarschijnlijk nog hoger (OSB is bijna 2 cm + latjes). Ik wil niet te hoog komen en mijn vrees was een beetje dat door het gewicht de isolatie wordt samengedrukt en men dan een dansende vloer krijgt ? Wat verdiend de aanbeveling, wat is de duurzaamste oplossing ? Naar welke isolatie moet ik eventueel uitkijken ?

Patrick.
 
Is het niet makkelijker/beter de vloer aan de onderzijde te isoleren? Tussen de balken kost het relatief weinig stahoogte.
 
Na wat denkwerk, over en weer gepraat (niet via dit forum), ben ik er uit.
De OSB plaat wordt zwevend aangebracht op een strook van kurk. Die kurk is niet de decoratieve kurk die je in kleur kan aanbrengen, wel de goedkopere, maar omdat het een natuurprodukt is betaal je die wel meer dan synthetisch materiaal, gelukkig is de opp. te bedekken niet zo groot.
De OSB platen zijn al ingesapt. Dus ik kan die wel om te bestendigen inkleuren met een natuurverf, zodat ze niet verdonkeren en niet teveel licht opslorpen.
 
Klinkt nog steeds als een halfbakken oplossing, omdat er volgens mij betere alternatieven zijn.

Maar je zal je redenen wel hebben. Succes met de klus!
 
Het kan zijn dat het een halfbakken oplossing is, maar als de experten alleen maar zeggen dat ze het veel beter weten en voor de rest hun lippen stijf op elkaar houden zijn we geen stap verder. Mondjes dicht en snaveltjes toe.
 
Inderdaad een halfbakken oplossing.
Als isolatie helpt de ruimte van een paar mm tussen de oude vloer en de osb platen vrijwel niets, de platen voelen iets minder koud aan dan linoleum maar dat is het ook wel zo ongeveer.
Isoleren aan de onderkant is de beste oplossing.
 
Kurk heeft isolerende eigenschappen, dat klopt maar een dun laagje kurk heeft heel weinig isolerende eigenschappen.

Het lijkt me dat u de vraag niet hoefde te stellen, u weet het zelf toch ?
 
Nee, niet helemaal. Het antwoord bleef uit op mijn vraag. Het zijn anderen die me geïnformeerd hebben en andere betere voorstellen dan kurk heb ik van de luidroepende experts niet gekregen. Het is geen opbouwend maar een afbrekend forum. Dat is altijd de gemakkelijkste weg.
 
Ik wil niet te hoog komen en mijn vrees was een beetje dat door het gewicht de isolatie wordt samengedrukt en men dan een dansende vloer krijgt ? Wat verdiend de aanbeveling, wat is de duurzaamste oplossing ? Naar welke isolatie moet ik eventueel uitkijken ?
Lees uw vraag eens door en vergelijk het met de antwoorden.
Er staat toch duidelijk dat het halfbakken werk is en dat de isolatiewaarde vrijwel nihil is.
Wat valt er dan nog te adviseren ?
 
Ik wil niet te hoog komen en mijn vrees was een beetje dat door het gewicht de isolatie wordt samengedrukt en men dan een dansende vloer krijgt ? Wat verdiend de aanbeveling, wat is de duurzaamste oplossing ? Naar welke isolatie moet ik eventueel uitkijken ?

Naar welke isolatie moet ik uitkijken, wat is de duurzaamste oplossing is dat geen duidelijke vraag ? HALFBAKKEN is geen antwoord. Dat kan ik ook verzinnen zo een antwoord. Isolatie gaat niet samendrukken omdat het opp zo groot is.
 
Als de vloer het gevoel moet geven dat hij warm is zal OSB weinig doen.
De linoleum die nu op het hout aanwezig is voelt koud aan.
De kelder ruimte die u aangeeft heeft een gemidelde temperatuur van 7 tot 10 graden,afhankelijk van ventilatie en invloeden van buitenaf.
Het hout van de vloer heeft een bepaalde warmte weerstand evenzo ook het pakket wat u aanbrengt.
ik heb even uit gerekend wat de temperateur zal stijgen met luchtspouw met kurk en OSB.
De temperatuur van de vloer zal met ongeveer 3 graden stijgen.
het gevoel zal dan wel aangenamer zijn maar de isolerende waarden zullen met 0,22 stijgen
de complete RC waarde van de vloer is 0,29.


Zoals JAN en HYZZZZ al aangaven is dit echt een Halfbakken oplossing.
De investering in kurk en 18 mm OSB is echt weggegooid geld.

Om het uitelijk van OSB te krijgen, en een warme vloer raad ik het volgende aan.
OSB 9 mm over de vloer spijkeren op het linoleum.Linoleum is gelijk de dampdichte folie
Aan de onderzijde 80 mm steen wol plaatsen en u krijgt een vloer van RC 2,22.
De kostprijs zal liggen op ongeveer €11,00 per vierkante meter.
 
Bedankt om mee te denken, eindelijk met veel kennis van zaken een antwoord. Er zit wel een beperkende factor. De kelderruimte is niet van mij, van een andere eigenaar en zijn berging is maar een gedeelte van de opp die zou moeten geïsoleerd worden om het opp van mijn slaapkamer te bedekken, dan zouden we ook de gang moeten isoleren. Dus ben ik toch verplicht om isolatie aan te brengen onder het OSB "parket". Naast kurk bleken ook beschikbaar synthetisch met een dampscherm. Nog goedkoper dan natuurkurk. Steenwol 5 cm dikte ? en kan niet worden samengedrukt dacht ik, zonder zijn isolerende eigenschappen te verliezen. Misschien bestaat er geen optimale oplossing voor deze, rekening houdend met de beperkende factoren (mag niet te hoog gaan met vloerbekleding en kelderzoldering kan niet geïsoleerd worden). Of bestaat er toch iets dat aangewezen is als isolatie (beter dan kurk) ?
 
Er word mij nu heel veel duidelijk.
je had in je eerste verhaal gelijk even aan moeten geven dat dit de enige optie was en dat de kelder van de buurman was.
dit had een hoop werk en ergernis gescheeld.
ik plaats een link met een zeer hoogwaardige vloer en dakisolatie.
de OSB kan hier zwevend over heen worden gelegd.
lees de SFUF uitleg maar eens.
https://www.isolatiefolie.nl/
 
Als je osb op latten gaat leggen met daartussen lucht, ga je gegarandeerd vrienden worden met de buren. De constructie gaat werken als klankkast waardoor de kans op geluidsoverlast groot is.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan