Ophogen vloer 37mm

Status
Niet open voor verdere reacties.
Goedemorgen,

Graag willen wij een marmoleum click vloer leggen.
De ondervloer is beton, op de begane grond.
De ondervloer moet 37 mm - 9 mm marmoleum = 28 mm omhoog (i.v.m. drempels/keuken).

Hoe kunnen we dat het beste doen?
Ik heb gehoord dat het kan met dikke spaanplaat, maar hoe zit het met het eventueel vocht wat uit het beton kan komen?

Hebben jullie een goed idee :idea: ?
 
Een cementdekvloer (laten) leggen.
Houd er rekening dat de vloer eerst een bepaalde vochtigheidsgraad moet hebben voor er marmoleum gelegd mag worden, de legger hoort dit vooraf te controleren.
 
Hier is een handig filmpje. (url werkt niet meer, mod.) Die cementgietvloer (met vezels) lijkt me wel wat.
 
Heel mooi bij klusprogramma's, ben je in 3min. 29 sec. klaar en een kapitaal kwijt. :cry:

Sorry EdP maar dit kost echt klauwen vol geld, wel heel mooi en gemakkelijk bij geringe hoogteverschillen en uitvlakken.
 
Maar is die met die vezels dan zoveel duurder dan een cementdekvloer (laten) leggen? Is er een (veel) goedkoper alternatief?

Wie wil d'r nou niet in 3 minuut 29 klaar zijn met zo'n klus ? :D
 
Het goedkoopste is zelf een cementdekvloer leggen, dit is nog goed te doen wanneer je rei-latten plaatst voor het uitvlakken.
Daarna spaanplaat met ramsj kwaliteit, je weet zelf wel wat er gebeurt wanneer er water bijkomt.
Gietbeton of egalisatiemiddel is duur en het is ook niet gemakkelijk zelf de vloer te maken, met de kleine stukjes op het filmpje is het wel erg mooi voorgesteld, de praktijk is heel wat weerbarstiger.
 
Bedankt voor de reactie.
Maar hoe zit het nu met het spaanplaat/multiplex op water/dampdicht folie?
Is dit misschien ook een optie?

Het is namelijk niet zo'n klein (makkelijk) vloertje zoals op het filmpje.
De vloer betreft de woonkamer (met veel hoeken), serre en keuken, dus een vloer oppervlak van 40m².
 
Voor mij is er maar een optie nadat u vermeld hebt dat het een ruimte met veel hoeken en doorgangen naar andere ruimtes betreft, leg een cementdekvloer.
Een ruimte met veel hoeken en doorgangen betekent veel naden in de onderlaag van platen en dus zichtbare naden in het marmoleum.
De naden in de platen zijn in eerste instantie wel glad te maken maar door de werking komen ze toch terug.
 
Goedemorgen Jan,
Het is geen marmoleum van de rol(dus dun) waarbij het inderdaad de ondervloer erg vlak moet zijn.

Het is click marmoleum daar heb je tegels van 30x30 en panelen van 91x30.
Marmoleum click is een voorgelijmd laminaat op panelen van HDF en kurk,waardoor Marmoleum en ondervloersysteem in één product zijn toegepast.
De panelen zijn ongeveer 9,8 mm dik.
 
Oké, nu is het duidelijk, dan kan het dus ook met spaanplaat.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan