Onzichtbaar bevestigen

Status
Niet open voor verdere reacties.
Ik wil een koof afwerken met aan de zijkanten houten latten van ca. 5 cm breed. Tussen de latten plaats ik ondoorzichtig glas (floatglas).
De latten frees ik aan de zijkant een paar mm in zodat het glas mooi erachter ligt.
Hoe kan ik de latten onzichtbaar bevestigen (op groene gipsplaat) dat wanneer het glas evt. breekt ik de latten weer gemakkelijk kan verwijderen?

gr, john
 
Ik denk aan montagekit, maar ik heb geen idee over wat voor oppervlaktes en gewichten we praten. Misschien een foto?
 
Nog geen foto , helaas. Is nog denkibeeldig ontwerp.
Oppervlakte: Lengte is 250 cm x 25 cm breed. Twee latten van 5 cm aan de zijkanten en in het midden glas van 15 cm. Halverwege komt een dwarslat.

Dus glas zijn 2 stukken van 120 x 5 cm en 125 x 5.

Latten moeten dus het glas vastklemmen. Geen montagelijm want dan kunnen ze niet meer los bij evt. vervanging.
 
Als het glas breekt is dat meer schade dan een paar latjes.
Hoe groot is de kans dat het breekt?
Ik zou het gewoon verlijmen.
Maak eventueel gelijk een paar reserve latten voor het geval dat je ze los moet halen.
 
Daar zijn wel een paar mogelijkheden.
Google even op lijmwijzer voor het beste advies.
 
Ik heb in de badkamer ook een onzichtbaar bevestigde koof gemaakt die achteraf toch te verwijderen is zonder alles te moeten slopen.
Ik heb simpel gebruik gemaakt van bed scharnieren (die dingen die aan de bedzijkanten en de achterwand zitten om een bed in elkaar te zetten)
De kier aan de bovenkant die ontstaat als je e.e.a in elkaar schuift kon net weggewerkt worden met de plafondplint en ik kan nu de koof eenvoudig in zijn geheel optillen om te verwijderen en net zo simpel er weer inklikken.
Je ziet er geheel niets van en het zit stevig.

suc6

Gerrit
 
Zoek eens op "ledikanthaak", bijvoorbeeld hier.

Of bedhaak :

13014_2120000_1.jpg
 
Ik bedoel eigenlijk deze

89_ledikanthaak_1.jpg


Die zijn een stuk smaller en door de 3 haken is de bevestiging ook stabieler.
Daarnaast hoef je deze niet in te frezen maar zijn ze gewoon aan de zijkant te schroeven.

suc6

Gerrit
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan