Ombouw plat dak: welk soort hout?

Ik ben de ombouw/het hekwerk rond het plat dak van mijn aanbouw aan het vervangen. Rondom zitten zes verticale staanders bevestigd aan de boeidelen, allen van hardhout. De staanders zijn nog in goed staat, die hoefde ik alleen maar opnieuw in de perkoleum te zetten.

Horizontaal langs die staanders lopen planken. Die waren verrot, en moet ik dus vervangen. Maar welk hout moet ik daarvoor gebruiken? Moet het perse meranti zijn, of kan het ook iets minder hard, omdat ik het nog in de perkoleum ga zetten?

Groet, Tim
 
Ze kunnen wel "geschilderd" worden met perkoleum maar het is niet nodig, u kunt ze onbehandeld laten, ze kleuren dan wat grijsachtig op.
 
Ik heb eigenlijk geen keus; de staanders zijn ook dennengroen. De planken wil ik dus ook graag schilderen. Vlonderplanken vallen wat mij betreft af.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Forum statistieken

Onderwerpen
157.980
Berichten
1.041.022
Leden
111.984
Nieuwste lid
SammySnbr
Back
Bovenaan Onderaan