Nordland W1290 wasmachine start niet op

Status
Niet open voor verdere reacties.
Beste Klustippers,

Mij wasmachine start niet meer op. Als ik de startknop in druk gaat de controlelamp branden, maar in welke stand ik de tijdklok ook draai, de machine reageert op geen enkele manier. Hieraan voorafgaand is hij tot 2 maal toe tijdens het programma op een willekeurige plaats gestopt.

Ik dacht zelf aan het deurcontact, maar het systeempje waar het slot in valt lijkt me meer de electrische vergrendeling.

Heeft deze machine elders nog een deurcontact? Of is dicht mechanisme het deurcontact?

Ik lees ook elders op dit forum berichten over een stuurprint. Zit die in deze machine dan ?(nooit geweten...) Zo, ja, waar vind ik die? Waar kan ik naar kijken.

Graag uw tips / suggesties.

Er zit een was in, wij hebben nog een hoop te wassen en absoluut geen geld voor een nieuwe.

Dank

Stefan
 
In vrijwel elke wasmachine zit een deurslot met een contact (soms een dubbel contact) dat controleert of de deur wel echt dicht is en in het slot zit.

Het in het slot vallen en vergrendelen zegt op zich niets over het al of niet sluiten van zo'n contact. Indien dat contact defect is, wordt de deur wél vergrendeld, maar geen signaal aan de machine gegeven dat ie mag gaan draaien.

Hoe dit bij dit type machine zit, kan ik niet beoordelen (geen documentatie) maar ik wou toch even aangeven dat de oorzaak inderdaad in het deurslot kan zitten (maar dus ook ergens anders, zobijv. een stuurprint).

Hoe je het deurslot zou moeten doormeten kan ik zelf niet zeggen, geen documentatie en geen vakman op dit gebied. Maar die laatsten zijn er op dit forum voldoende dus wie weet...
 
Dank voor de tip, ik heb de deurvergrendeling los gehad en elk van de 3 contacten ondeling met elkaar gemeten terwijl ik met de hand het vergrendelingetje verschoof, er is nergens een doorverbinding. Wanneer de machine in werking is staat op alle 3 de contacten 230 volt (volgens mij). Ik heb de stuurprint inmiddels gevonden, er zaten 2 sterk geoxideerde soldereilandjes op, die heb ik schoongemaakt, maar zij maken nog gewoon contact met de anagesloten sporen.

Machine weer aangezet, geen resultaat.

Stefan
 
Ik meet tussen het middelste contact op de deurschakelaar (dunne zwarte, contact 1) en de buitenste dik bruin 2 en dik zwart 3 230V, de deur wordt vergrendeld en als de machine uit is na een minuut of 2 weer ontgrendeld.

Betekent dit dat de stuurprint nog wel iets doet?
 
De kontakten BP3 (bruin) en BP2 (zwart) zijn de schakelkontakten.
Zodra de machine (vertraagd) is ingeschakeld, zal er geen spanning over deze kontakten mogen staan.
Kontakt BP1 (zwart) zorgt voor de vertraagde in- en uitschakeling van de deurvergrendeling.
Als je tussen BP1 en BP2 en tussen BP1 en BP3 de netspanning meet,
dan wil dit zeggen dat het deurrelais doorschakelt.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan