Nieuwe wcd combi gemonteerd maar werkt niet.

Wie o wie kan mij helpen met een probleem met een nieuwe wcd in de garage. Na aansluiten volgens schema werkt het stopcontact en de lichtschakelaar allee staat de wasmachine te tikken. Zodra ik het licht uitschakel doet de wasmachine het wel maar lijkt te weinig stroom te krijgen oid?

Ik sluit een foto bij van de huidige situatie.

Reden van het opnieuw aansluiten is het feit dat een en ander knetterde in de wanddoos, deze aangesloten 3 jaar gelden door een elektromonteur maar na opening bleek en lasdozen doorgebrand te zijn! Zie foto's

Alvast dank voor het advies en hulp !

M.vr.gr.

Jurgen

IMG_0067.jpg IMG_0068.jpg IMG_0069.jpg IMG_0071.jpg IMG_0072.jpg IMG_0073.jpg
 
Omdat je geen blauwe draad hebt aangesloten werkt de wcd sowieso niet. Blauwe draad moet rechtsonder op de wcd.

Bedrading komt dus uit de inbouwdoos? En de pvc pijp naar boven loopt richting de lamp?
 
Ontvangen via pb:
de blauwe draad zit rechts onderaan op de stekker aansluiting bruin links en aarde in het midden de zwarte draad zat er al standaard in. De bedrading loopt idd de pvc buis naar boven bruin op zwart linksboven zwarte draad uit de muur daarnaast maar dan houd ik een zwarte over die de pvc buis ingaat.

Was niet duidelijk te zien maar dan is de wcd goed aangesloten. Heb je een tweepolige spanningsmeter of multimeter? Wat meet je dan op bruin en blauw van de wcd?

Zou natuurlijk kunnen dat er elders ook nog een las is uitgefikt...
 
Hoi bedankt voor je reactie maar blauw zit rechtsonderaan bruin links en aarde in het midden dan een zwarte draad voorgemonteerd naar links midden
IMG_0072.jpg
 
Hierbij de huidige situatie met bruin op linksonder, midden aarde, rechts blauw, zwarte draad zat voorgemonteerd naar links midden. Bruin boven op links gaat naar tl en wasmachine en daarna wist ik het niet meer, licht brandt wel schakelaar doet niets en wasmachine doet hel ook niet?
IMG_0071.jpg
emaal niks
 
Laatst bewerkt:
Ik vraag mij af waar de draden die de pvc pijp ingaan (tl & wasmachine) op aangesloten moeten worden, nu hangt er nog een zwarte los zoals op de foto. De lassen die doorgebrand zijn heb ik verwijderd en nu nergens een lasdoos tussen wat doe ik verkeerd?
 
Maar waar halen de TL en wasmachine hun blauwe draad dan vandaan? En de aarde?

Als je niet kunt meten dan wordt dit een lastig verhaal...
 
Waar komt die buis uberhaupt vandaan? Die was er nog niet in de oude situatie? Heb je die nieuw aangelegd en met welk doel?

Waarom zou je de bruine draad naar de wasmachine op een schakelaar aansluiten? En ik mis inderdaad blauw en geel/groen.
 
Sander, de pvc buis was er al in de oude situatie, een elektromonteur heeft van de bestaande wcd een aansluiting gemaakt naar de wasmachine en droger achter in de garage. Hij heeft hiervoor gebruik gemaakt van een aantal lasdozen die door onbekende oorzaak doorgebrand zijn. Omdat alles ging knipperen en knetteren heb ik de hele zooi losgehaald en schrok van de doorgebrande lasdozen. Ik heb zelf alles opnieuw in een nieuwe wcd aangesloten maar weet nu niet meer welke draden ik waarop moet aansluiten zodat de wcd bij de wasmachine en droger goed werken. Ik kan anders nog wel fotos maken van de situatie achter de wandplaat. Het grappige is dat ik alleen de aarde draad via een lasdoos heb verbonden maar dat ik een zwarte draad rechtsboven overhoud.
 
Beter even alles loshalen en een paar duidelijke foto's plaatsen. Onder het stopcontact zijn de aders sowieso veel te ver gestript.
 
Het zal aan mij liggen maar op de eerste 3 foto's zie ik enkel draden vanuit de inbouwdoos in de wand. Geen leiding over de wand.

Een buis voor de voeding van een wasmachine en geschakelde verlichtingsarmatuur hoort bruin, zwart, blauw en geen/groen te bevatten. Jij hebt alleen bruin en zwart. Vandaar dat we er niet zo veel van begrijpen.
 
Voor de volledigheid alles opnieuw op de foto gezet, situatie is als volgt, pvc leiding met zwart, bruin en aarde richting tl en wasmachine. Aarde met lasdoos verbonden aan aarde en aangesloten onderzijde wcd. Bruine draad aangesloten op bovenzijde schakelaar samenmet zwart uir wanddoos.Blauw rechtsonder aangesloten.Onderkant wcd links bruin en zwarte draad die al voorgemonteerd zat, midden 2x aarde(uit wand en uit pvcpijp) en rechts blauw.Boven bruin uit pvc pijp samen met uit wand en dan blijft er een zwarte over uit pvc pijp.
 
wat ik nog aantrof is het volgende, blauwe draad en bruine draad in een doorgebrande lasdoos zie foto die heb ik verwijderd en nu blijft de zwarte draad uit de pvc pijp over zie foto
IMG_0077.jpg
IMG_0082.jpg
 
Mocht mijn vraag te complex te zijn dan haal ik alles uit elkaar en ontvang graag een uitleg hoe ik een combi wcd monteer enerzijds met de draden uit de wand en deze correct aansluit op de bedrading die naar de tl en wasmachine loopt. Beter opnieuw beginnen dan te lang vragen stellen hier lijkt mij, daar wordt niemand vrolijk van kan ik mij zo voorstellen :-)
 
Oké maar ik snap nog steeds niet waar de wasmachine zijn nul (blauw) vandaan haalt... en een geschakelde fase voor een wasmachine is op zijn minst ook opmerkelijk....

Ik ben bang dat je hier een 'pico bello bv' installatie hebt waar we zonder meten niet uit gaan komen.

Kun je niet toevallig aan een 2polige spanningsmeter komen? In de bouwmarkt kosten ze ook maar 20 euro...
 
Oke, laten we dan inderdaad eens vanaf 0 beginnen.

Uit de wand komt dus bruin, zwart, blauw en geel/groen? Waar dient de zwarte draad uit de wand voor? Is er nog méér verlichting dan die ene TL waar je het over hebt? Moet dit allemaal tegelijkertijd geschakeld worden?

Wat zit er aan de andere zijde van die opbouw-leiding? Nog een lasdoos of gaat het rechtstreeks naar een contactdoos voor de wasmachine? Kun je daar iets openen en op de foto zetten?

Ik mis dus nog steeds de blauwe (nul)draad naar de wasmachine en TL.

Wat werkt er wél goed, zoals je het nu hebt aangesloten? Deze contactdoos functioneert neem ik aan? Gebeurt er al iets als je de schakelaar bedient?

Hoe kom je op de contactdoos aan 2x geel/groen? Als je de gele/groene draad naar boven al met een lasklem in de doos hebt verbonden?
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan