Naden van tegels in elkaar over laten lopen

Goedenavond!

We willen de wc opnieuw tegelen
We hebben nu tegels van 60 x 120 uitgekozen. Achter het toilet een soort marmer de andere muren en de vloer naturel kleur.
Nu is de ombouw 115 cm hoog de zijwanden willen we regelen tot 135 cm hoog Hoe kunnen we ervoor zorgen dat de naad van de achterwand gelijk loopt met de zijwand?

Bij de zijwand heb je wss 2x 60cm hoog op elkaar dan zit je op 120 doe je de tegel van +- 15cm dan aan de boven of onderkant?
Alvast bedankt !
 
Mij lijkt het beter dat je het overal rondom op 1,20 uit laat komen ipv 135 zodat je die strook niet hebt.

Wat je in jouw situatie kunt doen is de ombouw ophogen zodat je uitkomt op 1,20. Wel even na meten of het ook echt 1,20 is want ook al staat op de doos dat het zo is het kan in de praktijk 119,2 cm zijn.

En dan maak je de zijwanden. Als de tegels van een ander merk zijn dan hebben ze waarschijnlijk een net iets andere maat dus even controleren dat die 2 tegels van 60 ook kunnen stroken met die van 120 zonder voegen van 1 centimeter of een enorme kitnaad. Je begint met het midden zodat je van daaruit kunt stroken op de voegen /bovenkant tegel.

als die tegels bijvoorbeeld 59 centimeter zijn en die marmerlook tegels zijn 120 is dat een verschil van 2 centimeter, rekening mee houden dus.

En aan de bovenkant dan rondom de overige 15 centimeter eventueel die je mijn insziens dan net zo goed weg kunt laten. Veel mooier dan een strook onder of boven.

Onder een strook maken kan ook maar op een strook uitkomen dat vind ik als tegelzetter onoverkomelijk. Alhoewel onderin de strook minder in het zicht zit dan bovenin.

Het is wel zo dat als je strook bovenaan zit kun je hem er eventueel nog afslaan als je het niks vindt. En dan kun je bovenkant stuccen, gelijk met de tegel. Schijnt de nieuwste trend te zijn.
 
Laatst bewerkt:
  • Like
Waarderingen: Walker en Kliip
Als je het op 135 wilt maken krijg je onder of boven een strook.

Als je het op 120 maakt kun je overal hele tegels maken en heb je geen strook.

Dus even goed afwegen wat je gaat kiezen.
 
  • Like
Waarderingen: Kliip
Hierbij een aantal opties met visualisatie, snel in elkaar geflanst met paint dus hopelijk duidelijk genoeg.



plan1.png
 
Laatst bewerkt:
  • Like
Waarderingen: Kliip
@Rogeeke1 nog een vraagje over de vloer. Hoe kun je dat het beste doen met tegels van 120cm x 60cm. De vloer is 88 cm breed en 110 cm lang. Hoe doe je het met de naad op de vloer? Het beste in de lengte of in de breedte en laat je dit dan precies in het midden lopen?
 
Ik zou het in de breedte doen en dan 60 vanaf de deur en 28 centimeter onder de pot.

Dit om de volgende redenen:

Mooie hele tegel in het zicht.
Geen voeg onder je voeten als je op de pot zit.
Makkelijker schoon te houden want voeg zit onder de pot en wordt niet belopen.

Heb een tekening ter visualisatie:



wqreqwr.png
 
Dan wordt het een hele tegel van 60 plus een stuk van 50. Dan kom je op 110.

Als je pot 55 centimeter is dan valt je voeg ongeveer 5 centimeter onder de pot dus dan voel je deze nooit en je hebt ook in dit geval een hele tegel in het zicht.

Wat je ook kunt doen is 110 cm delen door 2 en dan krijg je dus 2 stukken van 55.

Maar daar zit niet echt een bepaald voordeel aan dus ik zou voor de eerste oplossing gaan. De voeg zit dan vrijwel gelijk met de rand van de pot. Misschien dat je dat visueel prettig vindt. De vloer is dan symmetrisch maar de voeg is dan niet symmetrisch op de hele ruimte aangezien deze inclusief ombouw meer dan de 110cm breedte van de vloer is.

Je kan ook de voeg door je benen laten lopen als je zit en dan heb je 2 stukken van 44 bij 110 cm. Maar dan heb je altijd de voeg in het zicht dus dat vind ik persoonlijk ontzettend lelijk.

Een derde optie is nog om 110-60 te doen en kom je op 50 uit. Die 50 deel je weer door 2.
En dan krijg je dus eerst een stuk van 25, dan een hele van 60 en dan weer een stuk van 25 onder je pot.

Dan heb je 2 voegen op je vloer ipv 1.

Dit vind ik persoonlijk de minste keuze van de drie maar het is ook een optie dus ik voel mij verplicht om deze te noteren. Je hebt dan een hele tegel ongeveer in het midden van je pot. Ik kan mij voorstellen dat sommige mensen dit mooi kunnen vinden.

Want meningen verschillen uiteraard dus misschien vindt u het wel een mooie oplossing.
 
  • Like
Waarderingen: Kliip
Hoi @Rogeeke1,
zou ik misschien nog iets mogen vragen.

De afmeting van de ene tegel staat op de site 60 x 120 cm
Bij de andere tegel staat 59,5 cm x 119,5 cm als nominale maat, als commerciële maat 60 x 120 cm.
Als er een kleine afwijking zit in de maat kun je dit alsnog netjes verwerken zonder dat er een brede voeg komt of een dikke rand aan de onderkant?
Alvast bedankt
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via