Muur van schoonmetselwerk zet zout af en ruikt?

Sinds begin september wonen wij in een huis wat in de woonkamer een muur van grof, onbehandeld schoonmetselwerk heeft.

Nu valt mij op de je de muur "ruikt" om het maar zo te noemen. Is dat normaal?

Daarnaast viel mij zojuist op dat de muur op sommige plekken zout lijkt af te zetten. Is dat normaal of komt dat door vocht? Wat is daar aan te doen?

Zoals jullie wel op kunnen maken uit mijn bericht heb ik geen verstand van dit soort dingen en heb ik ook geen ervaring met muren van schoonmetselwerk :D Ik ben benieuwd naar jullie reacties en tips!
 
Fiesiekus schreef:
Lijkt op optrekkende vocht dat bij het verdampen (uit de muur) opgeloste zouten laat uitkristalliseren.

Na wat zoekwerk op internet denk ik dat dat het inderdaad is.

Maar wat kan ik er tegen doen?
 
Even naar de bouwmaterialenhandel, er is spul in de handel om de zouten te verwijderen, het kan overigens na verloop van tijd terugkomen.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Forum statistieken

Onderwerpen
157.933
Berichten
1.040.686
Leden
111.958
Nieuwste lid
Driewerfst
Back
Bovenaan Onderaan