Meterkast blauw kapje weghalen

Status
Niet open voor verdere reacties.
Op de foto zie je onze meterkast. Nu moet er waarschijnlijk een groep bijgeplaatst worden. Ik vroeg me af of dat alleen een kwestie van alleen dat blauw kapje weghalen is of wat moet er wel gebeuren? En wat schatting wat dat dan gaat kosten?

73295_PB300016_2.jpg
 
Als je dat blauwe kapje weghaalt doet je bel het niet meer.

Uitspraken over kosten doen wij hier niet.

Er is geen ruimte voor uitbreiding.
hier zal een nieuwe kast moeten komen met minimaal:
1 Hoofdschakelaar.
2 3 fasen aardlek
1 driefasen eindgroep 16A
6 eindgroepen 16A
1 beltrafo
 
Niet volgens NEN maar je kan idd ook de huidige belttrafo eruit halen, en dus een andere oplossing voor je bel verzinnen (andere trafo buiten de groepenkast oid) en dan wel die plek gebruiken voor een extra automaat. Ik kan alleen niet helemaal goed zien of je dan nog wel uitkomt met het aantal groepen per aardlekschakelaar.
 
Als je een draadloze bel gaat gebruiken (batterij/adapter-gevoed) heb je ook geen beltrafo meer nodig. Kun je die plek inderdaad gebruiken.
 
Bestaande automaat lijkt 36mm, je kunt er ook een uithalen en twee moderne van 18mm terugplaatsen. Doe dit dan wel op de onderste aardlekschakelaar. Max 4 groepen per aardlekschakelaar.

Succes.
 
Met de flex automaten kun je wellicht uit de voeten. Is overigens niet iets voor een leek. Haal er iemand bij in geval van twijfel.

Succes.
 
OK dat wist ik niet. Dan waarschijnlijk even iemand met kennis van zaken ter plaatste laten komen.

Succes.
 
Ik zie het als volgt (en heb je ruimte genoeg mits je die 'rare' dubbel automaten vervangt door de (2x) smallere van tegenwoordig.
21204_73295_PB300016_2_1.jpg

Er zitten nu 5 groepen; de bovenste 3 aan 1 ALS (ALS1).
Daaronder 2 aan ook 1 ALS (ALS2).
Dan is er nog een kookgroep (3groepen) gekoppeld aan ALS3.
Dus met 1 extra groep kom je nog niet aan je maximum voor de ALS-en.
En ik ken die automaten niet, maar ik zie verder niets mechanisch gekoppeld oid.
Gewoon een aantal (oudere, breder) automaten achter een ALS.
Zoals je ziet, zo zijn ze tegenwoordig:
21204_16123_1.jpg

(als je de oude allemaal vervangt zou je ruimte voor 10 smalle automaten hebben)
 
De koppeling is mechanisch tussen de automaten en de aardlek, de aardlek schakeld de automaat af, er zit inwendig een koppeling, ik ken deze automaten wel.
Druk je op de testknop dan vallen de automaten ook uit.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan