Materiaal voor stootborden

Status
Niet open voor verdere reacties.
2 weken geleden heeft een klusbedrijf een kast onder onze open trap gemaakt. Ze hebben dus ook stootborden aangebracht. Niks mis mee, echter lijkt het nu wel een bunker.

Als materiaal hebben ze maar liefst 18 mm mdf gebruikt. De stootborden zitten aan de onderkant om de 6 cm vastgeschroefd aan de achterzijde van de trede, en aan de bovenkant zitten ze middels een vuren lat 3x3 cm vastgeschroefd aan de onderzijde van de volgende trede.
Ik ben er niet van gecharmeerd en bovendien kraakt de trap nu ontzettend als je erop loopt omdat sommige stootborden klem tussen de trapbomen geslagen zijn. (tenminste: ik vermoed dat dat de oorzaak is)

Ik zit er dus over te denken om nieuwe stootborden te laten zagen van 10 mm wit geplastificeerd spaanplaat, deze vervolgens aan de onderzijde weer op de achterzijde van de trede te schroeven. Dan de bovenkant van het stootbord met een aluminium hoeklijn aan de onderzijde van de volgende trede vast te schroeven. Het stootbord wil ik aan beide zijden 2 á 3 mm los houden van de trapbomen en deze kieren later afkitten zodat de boel niet meer kraakt als het iets doorbuigt.

Een heel verhaal, ik hoop dat het duidelijk is. Mijn vraag is nu: is 10 mm spaanplaat hiervoor geschikt? Het liefst zou ik 10 mm mdf gebruiken, maar dat moet ik eerst weer tig keer schilderen. Geplastificeerd spaanplaat kan ik er zo tegenaan schroeven namelijk.
 
Ik denk dat 't kraken veroorzaakt wordt doordat de stootborden niet goed vastgezet zijn aan de traptredes.

Anyway, de voorgestelde verandering zal wel kunnen, maar is het niet minder werk het bestaande MDF 2x te schilderen?
 
Nou ja, wat ik al zei, de stootborden zitten aan de onderkant om de 6 (!) cm geschroefd aan de traptrede, dus pak hem beet zo'n 15 schroeven op een trede van 91 cm. Aan de bovenzijde is de 3x3 cm lat met 5 schroeven bevestigd en het stootbord ook weer met 5 schroeven aan de lat. Op zich lijkt het dus dat het wel goed vast zit.

Hoe bedoel je: bestaand mdf 2 keer schilderen? Het 18 mm mdf dat er nu aan zit, had ik voor het bevestigen al 2 keer geschilderd. Het gaat mij erom dat ik alle stootborden wil inkorten zodat ze niet meer tussen de trapbomen geklemd zitten. Als ik ze er dan toch allemaal af moet schroeven, kan ik er net zo goed nieuwe op zetten (een plaat 10 mm wit geplastificeerd spaanplaat kost €23) van niet zo'n kolossale dikte.
Ik vraag me alleen af of ik spaanplaat wel goed kan schroeven, of dat dat gauw scheurt...
 
Gewoon terug naar het klusbedrijf, zij moeten dat in orde maken.
In de forumregels staat dat wij ons niet uitlaten over werk dat verricht is door anderen.

Slotje dus.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan