Lekkage CV leiding met nieuwe knelkoppelingen

Hallo allemaal,

Ik heb woning uit het jaar 2005, waarbij de CV leidingen flexibel zijn en daar overheen een cement dekvloer is gestort.
Een aantal jaren geleden ben ik gestopt met het gebruiken van CV en gebruik ik de ketel alleen nog voor warm tapwater. Ik heb toen de meeste radiatoren verwijderd van de 'H blokken' die weer aangesloten waren op de leidingen die uit de vloer komen (laatste stukje naar boven de vloer is koper). Die H blokken heb ik eerst laten zitten. Daarbij is bij het verwijderen van één van de radiatoren blijkbaar wat teveel kracht op het H-blok gekomen, waardoor dat ging lekken. Ik heb dat toen opgelost door alle druk van het systeem te halen.

Nu, jaren later wil ik weer zo nu en dan kunnen (bij)verwarmen met de CV. Daarom heb ik het H-blok met de lekkende aansluiting verwijderd en heb ik daar twee knelkoppelingen geplaatst en heb die afgedopt. Daarbij heb ik eerst speciale afdichtingsband een aantal slagen om het schroefdraad gewikkeld.
Nu ik voorzichtig weer een klein beetje waterdruk op het systeem heb gezet (nauwelijks, misschien 0.2 bar) om eerst even te kijken of het niet meer lekt, zie ik tot mij teleurstelling dat er toch nog wat water lekt.
Uiteraard voer ik de waterdruk niet verder op en sta ik eigenlijk op het punt om de druk weer van het systeem te halen.

Nu mijn vraag: kan het in theorie zo zijn dat het alleen een beetje lekt omdat er nog wat lucht in de leiding zat? Dat was namelijk het geval omdat ik na het verwijderen van het H-blok per ongeluk met de natzuiger een beetje water uit de leiding heb gezogen.
Dus zou het kunnen dat het stopt met lekken als er geen lucht meer in het systeem zit? Of mag het bij goed afdoppen überhaupt niet lekken, ook geen lucht (met water)?

Hoop dat het een beetje duidelijk is zo.
 
Hier een foto. Ik kreeg het H-blok niet goed los en daarom heb ik het bij de aansluiting met de haakse slijper los gezaagd. Daarbij is de linker aansluiting een beetje scheef gezaagd (de houten vloer zat in de weg), waardoor daar geen gewone knelkoppeling meer omheen wilde. Daar heb ik dus een verlengstuk (overschuif) gebruikt met aan de ene kant een knelkoppeling en aan de andere kant een schroefdraad. Daar heb ik het materiaal om gewikkeld en daarna de afsluitdop opgedraaid. Rechts is een gewone knelkoppeling.



IMG_6042.JPG
 
Het mag niet lekken, ook niet met lucht erin.
Als het bij 0,2 bar al lekt, dan lekt het flink bij 2 bar.

Waar lekt het precies?
Ik neem aan links, maar dan uit de knel koppeling of bij de dop?
Die dop kan er ook op zonder teflon tape maar met een pakkingring / fiberring.
 
Koper, als dat wicu is moeten er steunhulzen in, anders is het niet te knellen.
De schroefdraad van de kneldop niet tapen, de doo sluit af op de knelring.
 
Wicu: zachte koperen buis met een witte kunststof mantel
Een steunhuls is inderdaad altijd nodig.

Maar als je zo dicht op de vloer afgezaagd hebt, dan is de kans ook zeer groot dat de leiding daar ovaal is.
Op dat deel kun je niet meer knellen of je moet er een steunhuls in krijgen waardoor de leiding weer rond wordt.
De kans daarop is niet zo groot.
 
Bij flexibel zou het ook nog om kunststof slang kunnen gaan. Dan gaat een gewone knelkoppeling ook niet werken.

Is er aan de andere zijde van de leidingen geen verdeler aanwezig waar je de leiding kunt afkoppelen?
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan