Latei boven deur in binnen muur

Hoi allemaal,

Ik zit met de volgende vraag?

We willen onze deur met kozijn ca. 5-6 cm verplaatsen
Het oude kunststof kozijn is er uit.

Ik zie een betonnenlatei zitten ca. 10 cm overleg in de binnen muur van kalkzandsteen 10 cm dik.

Boven de opening zit nog een laag van 3 stenen op de latei tot aan het plafond.

De opening is nu 1 meter breed, er komt een smallere deur in en iets opzei, de ene kant wordt weer op/dichtgemetseld, ca. 15-20 cm, de overleg aan deze kant wordt dan 25-30 cm.

Ik wil met een muurzaag een stukje van 5/6 cm van de muur afzagen, de latei heeft dan nog maar een overleg van max. 5 cm, is dat genoeg?

Ik vraag me af of de latei alleen is gebruikt om de opening af te sluiten of echt een dragende functie heeft?

Groetjes, Frank
 
De latei heeft een dragende functie. Een opleglengte van 5 cm is te weinig, hierdoor kunnen er scheuren in het metselwerk eronder ontstaan.
 
Hoi Walker,

Dank je voor je reactie.

Wat is dan een oplossing?
Ik kan ook 10 cm weg zagen tot de latei, mag hier een staande ipe balk van 80x55 mm onder staan ter ondersteuning van de latei?

Groetjes, Frank
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan