Landis+Gyr kWh-meter

Status
Niet open voor verdere reacties.
In mijn nieuwbouwwoning bevindt zich in de meterkast een Landis+Gyr kWh-meter (type ZCE120ACdr53). Deze meter heeft 3 uitlezingen:
"1": Tarief 1
"2": Tarief 2
"R": Teruggeleverde energie.
Nu zou ik denken dat Tarief 1 voor dagstroom staat en Tarief 2 voor nachtstroom.

Ik zie dat beide meters oplopen, hoewel ik geen dubbelmeter energiecontract heb (bij Eneco). En het gekke is dat eerst een aantal weken Tarief 1 oploopt en 2 niet en een aantal weken later plotselling andersom, dan start tarief 2 weer en stopt tarief 1.

Dit is al een aantal keren gebeurd (sinds oplevering juli 2005).

Heeft iemand enig idee wat dit voorstelt?
 
De aansluiting is standaard enkel tarief meters worden niet meer gelevert, omschakeling vindt gewoon plaats op de gebruikelijke tijden.

dit is een type zonder draaischijf met teruglevering voor pv panelen.(de teller loopt bij teruglevering terug)

dit wordt na afloop opgeteld en als een tarief verekend zoals in je contract beschreven.
 
Dit begrijp ik ook niet helemaal, elke avond en het weekend zou deze om moeten gaan naar nachtstroom en van het oude remugebied weet ik als je een boiler van ze huurde dat je overdags ook 2 uur nachtstroom kreeg.

Op de site van eneco zou je de tijden terug moeten kunnen vinden, zelf heb ik het om laten zetten omdat ik 50/ 50 gebruik en dan ben je voor dag en nachttarief voordeliger uit.

Ik kan niet opmaken dat dit eenmalig gebeurt is of meerdere malen (de lange tijd van 1 naar 2) als het nu elke dag omschakelt zullen ze wel vergeten zijn de tf of de hulpader te zekeren, tot dat de eerste is wezen klagen.

Omdat je maar een tarief betaald zou ik me niet zo`n zorgen om maken, anders Eneco om uitleg vragen. (die weten het vaak ook niet :lol: )
 
Het is duidelijk dat dit centraal aangestuurd wordt. Dat gebeurt normaal dagelijks (23 uur in en 7 uur uit) maar als dit na enkele weken gebeurt zou ik toch kontakt opnemen met het energiebedreijf en om uitleg vragen.
 
Het kan ook zijn, dat Erwin dit niet eerder is opgevallen, en dat het omschakelen dus wel degelijk elke dag plaats vindt.

Temeer daar wij de energieleverancier er al diverse keren op betrapt hebben midden op zondag de zaak gedurende een uur of zo op hoog tarief te zetten.
Toen ik daarover klaagde, werd gezegd dat dit heel gewoon is, want door de week wordt ook wel eens eerder of overdag geschakeld op laag...

Er wordt dus tussendoor zo af en toe omgeschakeld, en dat kan een verwarrend effect geven. Het beste is een paar keer per dag te kijken of de meter hoog of laag staat, om met wat meer zekerheid te kunnen klagen bij Eneco over dit een beetje rare verschijnsel.

Omschakeling hoort (bij Eneco) door de week te gebeuren naar laag om 23.00 uur en terug naar hoog om 6.00 of 7.00 uur (weet ik niet zeker). In het weekend altijd laag.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan