Lagers vervangen, afdekrubber, bauknecht wa5741

Status
Niet open voor verdere reacties.
HELPPP.... :D
ik heb vandaag de lagers vervangen van mijn Bauknecht wasmachine WA5741.
Ik heb ter verduidelijking een foto erbijgedaan en ook op mijn website gezet. zie beneden

mijn probleem/vraag:
1. Ik heb de lagers vervangen en wil de afdekrubber plaatsen tussen de trommel en de gietijzeren frame (plaatje nummer 3 B)
moet dit er gewoon los tussen zitten en dicht het doordat het frame op de trommel word gedraaid of moet het in de opening worden vastgezet? (zie op afbeelding onderdeel1). De rubber lijkt dan te groot.????

2. hoe om moet de rubber? er zit een 'vierkante'rand aan en een schuine rand. zie afbeelding (onderdeel 2)

3. toen ik alles in elkaar gezet had leek het goed te gaan. de rubber los op de as tussen de trommel en de gietijzeren frame. Dan gietijzeren frame op 4 plaatsen vastgezet. Perfect op de plaats. als ik dan aan de trommel draaide liep hij soepel en zonder geluid. alles leek dus in orde. MAAR......laatste stap was dan natuurlijk het aandrijfwiel erop schroeven. Conisch geslepen ijzertje ertussen en dan het wiel (C). past perfect. Als ik dit vastdraai en dan aan de trommel draai hoor ik wel een vreemd geluid uit de trommel, het schuurt ergens langs. wat kan dit zijn???
Een idee wat ik verkeerd doe? ......helpppp....
2_bauknecht_wa5741_1.jpg
 
De v keering komt op de binnentrommel vast tegen de trommel aanmet het 4 kant tegen de binnenkant
en de schuine kant komt tegen een grote ring
 
Achterwand
je moet de achterwand er eerst uitschroeven
anders kun je de keering niet monteren
die loopt tegen de achterwand aan
is een v 30 of 36 keering
 
Hoi Martien!
bedankt voor je reactie... maar wat bedoel je met de achterwand eruit schroeven?? van de grote trommel? waar de as uitstekeekt? volgens mij krijg ik die niet met schroefjes los....
kun je het 'íets' gedetailleerdere uitleggen??
dankje!!
 
Hallo Martien!...
wederom fijn voor een reactie maar:
er zitten geen klemmen op, de trommel waar de as uitkomt is gewoon 1 geheel. achterwand van de trommel lijkt erin geperst. maar moet die ring dus achterde trommel? tussen de binnen en buiten trommel?
 
Eerst de lagers in het zwarte kruis zetten, daarna de afdichtring er voorzichtig in drukken het dichte gedeelte naar de lagers toe.
Vervolgens de as insmeren met zuurvrije vaseline, olie of vet en het kruis op de as zetten.
Het zwarte kruis is B op foto nummer 3.
 
Je moet er de achterplaat uithalen die kan er zo uit anders krijg je de kering er niet in
die v kering moet er in hoe doe je dat dat jan
heb er zo veel vernieuwd
makkie
 
Iemand houdt de trommel tegen en de ander drukt het kruis op de as, simpel toch ?
 
Vreemde geluid kan ook het snaarwiel zijn wat niet goed vast zit .

of het nieuwe lager zit niet goed in het trommelkruis.

of een keerring in dit geval de v ring die niet ingevet is gebruik amblygon

van Bauknecht zelf geeft nooit problemen.

ohw ja trommel gereinigd????

komt vaak veel rotzooi vanaf

succes
 
Iedereen bedankt voor de reacties!
het is gelukt, ik moest inderdaad de achterkant van de trommel nog eraf halen, daar de keerring tussenzetten, heb vervolgens nieuwe lagers in kruis getrikt en alles weer netjes ingevet op de plek gedaan!
Super dat het gelukt is, de eerste testrit zit er net op.
Bedankt!

Kevin
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan