Krakende paumelles

Een paar maanden geleden 8 deuren besteld bij bouwmarkt K en deze laten plaatsen door hun servicedienst. Omdat de andere 20 jaar oud waren ook meteen de paumelles laten vervangen. Nu kraken 3 deuren waarvan 1 verschrikkelijk. Noch K, noch de servicedienst noch de leverancier A&B reageren op de klachten. Weet iemand wat ik als bijna 80-jarige kan doen om het gekraak van deze zware deuren te verhelpen?
 
In geen geval siliconenspray gebruiken. Een beetje vet in de "dop" van de paumelle is beter. Dunne spray of olie loopt er te snel uit.
 
Kan wel met spray maar dan moet er wel de juiste gebruikt worden, siliconenspray helpt maar even en dan kraken ze inderdaad weer even hard of zelfs nog harder.
Wordt er PTFE spray gebruikt dan zal het veel langer goed gaan.
Leg een plankje oid. bij de scharnieren onder de deur, onder dit plankje leg je iets ronds pollepel oid.
dan voorzichtig achterop het plankje gaan staan zodat de deur iets omhoog komt.

(LET OP absoluut niet te ver omhoog want dan valt de deur uit de scharnieren)

Spuit dan wat spray op het vrij gekomen deel van het scharnier en laat de deur weer zakken.

Als bijna 80 jarige kan het dus wel maar ik zou toch met klem willen adviseren om dit even door iemand anders te laten doen.
 
Bedankt voor jullie tips. Ik ga op zoek naar wtfe spray en dan een poging wagen, heel voorzichtig en anders maar wachten tot de kinderen eens langskomen. Gezien de afstand gebeurt dat helaas maar 1 of 2x per jaar
 
zoek eens op stelkussen, die verkopen ze bij die heel goedkope winkel, die schuift u onder de deur en tilt hem makkelijk een klein stukje op.
 
Ik zou iemand van 80 niet willen adviseren om alleen zelf deuren uit te tillen. Daar moet iemand bij zijn die de deuren kan handlen.
 
Dat was ook de reden dat we ze lieten plaatsen in de verwachting dat het goed zou gaan. Bijna 1000 euro betaald voor 2 uurtjes werk
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan