Klepje in rookkanaal palermo potkachel

Status
Niet open voor verdere reacties.
Hallo,

sinds kort heb ik een huis gekocht, de oude bewoners hebben een potkachel achtergelaten in de tuin. Deze staat onder een overkapping. Hij was aangesloten, helaas was het knikstuk van de pijp doorgeroest. Deze ga ik dus vervangen, meteen van de gelegenheid gebruikt om de kachel af te koppelen en een beetje op te knappen.

Hij is bijna klaar, alleen het roest nog een beetje verwijderen en hij is weer stookklaar.

Nu heb ik alleen een vraag, in de 'uitlaatpijp' achterin de kachel, zit een klep. Deze is draaibaar doormiddel van een hendel aan de bovenkant van de pijp. Ik neem aan dat dit een klep is bedoeld om de uitvoer te reguleren.

Door het demonteren van de kachel, weet ik alleen niet zeker meer of de klep goed zat. En ook al zit deze goed, hij kan niet helemaal dicht draaien. Alleen een stukje naar links en naar rechts.

Kan iemand mij vertellen of deze klep goed gemonteerd zit en hoe deze gebruikt dient te worden tijdens het stoken? (Het is mijn eerste houtkachel namelijk)

En heeft er iemand misschien wat meer achtergrond informatie over deze kachel? Op het (op de foto verwijderd) plaatje voorop staat Palermo. Volgens mij is dit het merk. Ik ben namelijk altijd wel benieuwd uit welk jaar het komt etc.

Bijgevoegd een aantal fotos.

108870_IMG_5599_3.jpg

108870_IMG_5600_1.jpg

108870_IMG_5601_1.jpg

108870_IMG_5602_1.jpg

108870_IMG_5603_1.jpg
 
Volgens mij moet die klep dicht/dwars in de buis kunnen staan. Althans ik zie dat de klep een uitsparing heeft en zodoende de buis niet helmaal kan afsluiten.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan