Keukenleiding aanleggen die ongunstig ligt

Hallo allemaal!

Heeft iemand tips over hoe we deze leidingen het beste kunnen aanpassen?

Op de foto’s zien jullie de huidige leidingconstructie van onze oude keuken, waarbij de vaatwasser helemaal links stond.

Bij onze nieuwe keuken komt de vaatwasser echter in het midden te staan. Volgens de keukenman is er achter en onder de vaatwasser geen ruimte voor leidingen tot aan de wasbak die aan de linkerkant komt.

Vooral de afvoerleiding, die aan de rechterkant nogal ongunstig uitsteekt, vormt een probleem. Ik vraag me daarom af hoe we dit het beste kunnen aanpakken.

De koud en warmwaterleidingen kunnen eventueel in de muur worden weggewerkt of via de achterliggende berging worden omgelegd. Voor de afvoerleiding is dit helaas geen optie.

Heeft iemand ervaring met een vergelijkbare situatie of ideeen voor een slimme oplossing? We willen het natuurlijk het liefst meteen goed aanpakken voordat de nieuwe keuken wordt geplaatst.

Alvast bedankt voor het meedenken!

IMG_0353.jpeg




IMG_0344.jpeg
 
Vind het ietwat onoverzichtelijk (lag die afvoer leiding zo, in die/een hoek?), maar mijn eerste gedachte is een breder (10cm?) keukenblad nemen. 2 vliegen in 1: creërt ruimte en is lekkerder werken/koken
 
Daar zat eerst zo’n verhoging. Die hebben we vandaag eruitgehaald en opgevuld met zandcement zodat het egaal wordt met de vloer. Het is een appartement dus een dergelijke kruipruimte is er niet.
IMG_0263.jpeg
 
De keukens die ik ken die hebben allemaal we wat ruimte achter de achterwand van de kastjes.
En de keuken staat meestal op stelpootjes en daardoor heb je onder de keuken ook ruimte om wat aan te leggen.
 
Ik heb contact opgenomen met de keukenleverancier en die geeft aan dat er geen centimeter ruimte is achter of onder de vaatwasser. Volgens hem kunnen de leidingen dus niet achter de vaatwasser langs lopen en moeten ze worden weggewerkt in de muur of vloer.

Op zich is dat geen probleem, want we kunnen de muur en vloer eventueel openhakken om de leidingen netjes weg te werken. Het grootste probleem is echter de ijzeren leiding van de VvE, die op een erg ongunstige plek en hoek zit. Ik vraag me dan ook af of we deze leiding überhaupt mogen aanpassen, verleggen of doorzagen, aangezien deze vermoedelijk onder de verantwoordelijkheid van de VvE valt.
 
Keukenleveranciers doen wel vaker alsof elke mm heilig is, maar een keukenzetter kan best veel.

De keuken zal op poten staan, maar de vaatwasser blijkbaar niet.
Check dat zelf even, want vaak is hier wel wat marge.
Dus hoe hoog staat de keuken ingetekend en hoe hoog is de vaatwasser.
(eventueel een model nemen dat 5cm lager is, vaak is dat een optie)

Dan kan de keuken nog omhoog, maar dan gaat de hoogte van het blad dus ook omhoog.
Prima als je >1.90 ben, maar niet leuk als je klein bent.

"Het grootste probleem is echter de ijzeren leiding van de VvE"
is die echt van de VvE?
Meestal niet en is alles tot een bepaald punt van jou.
Maar ijzer zeg je: zeker weten? heb je een magneet?
Ijzer is magnetisch, lood en koper niet.

Bouwtekening opzoeken, met veel geluk staan de afvoer leidingen daar op.
En ook het soort vloer, want veel hakken is niet altijd een optie.

En als het echt niet anders kan: wat zit er aan de andere kant van de muur?
zowel op de ingetekende plek als waar de afvoer uit de vloer komt.
 
De verticale zijkanten van de keuken kunnen dan wel tot aan de muur lopen, maar meestal is er
achter de achterplaten van de kastjes toch nog wel wat ruimte.
Kunnen ze misschien een bouwtekening sturen van de keuken?
 
Tekening 1, achter de keukenkastjes is 3cm ruimte om er wat achter te maken.
Behalve als er een carrousel in een kastje is gebouwd.
Onder de kastjes is voldoende ruimte voor leidingen, behalve bij de vaatwasser.
(maar ook dan is er volgens mij, uit ervaring met wat moeite nog wel wat mogelijk.
 
Ze zeggen het zo stellig omdat ze dan niet verantwoordelijk kunnen worden als het toch niet kan.
Zo is er zeker achter de vaatwasser ruimte, maar of dat 2 mm of 5cm is, dat is de vraag.

Moet ik er wel bijvertellen dat het bij mijn eigen koelkast echt maar 2 mm is en ik wel vaker een koelkast hebt geplaats waar het zeer krap was.

Een vaatwasser heeft achteraan/onderin vaak een hoek van ongeveer 5 bij 10cm die loos is, dat is voor de eigen aan en afvoer, maar daar zit wat marge.
Zie nu net de vaatwasser details, even zoeken
 
De onderkant van jouw keukenblad staat op 920 mm hoogte
De vaatwasser is 818 (+50) hoog Dus voor een nishoogte van 82 tot 87 cm.
Dat is als ik op dat type nummer zoek, in jouw beschrijving staat 920 ook als optie, dus mogelijk is er een 2e model.

Maar uitgaande van 820 heb je dus 100mm over, 10cm.
Dan kan je een plateau bouwen voor de vaatwasser waar een 40 of 50 mm afvoer onderdoor kan.
Blijft dat je dan nog steeds iets moet met die "metalen" afvoer want die komt te hoog uit.

Dit zijn wel dingen waar de keukenzetter (terecht) moeilijk over kan gaan doen.
 
Hartstikke bedankt voor alle tips tot nu toe!

Ik zal morgen even contact opnemen met de keukenleverancier om duidelijkheid te krijgen over de beschikbare ruimte en of we in het uiterste geval de leidingen toch onder de vaatwasser kunnen laten lopen.

Daarnaast ga ik kijken of we de bestaande hoofdleiding eventueel iets kunnen inkorten of aanpassen, zodat deze minder ver uitsteekt en lager komt te liggen. Uiteraard moet ik eerst even nagaan of dat uberhaupt mogelijk en toegestaan is…

Hoe dan ook, ik houd jullie op de hoogte van de uiteindelijke oplossing.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan