Kent iemand deze kraan

Status
Niet open voor verdere reacties.
Hallo allemaal,

wij hebben een lekkende kraan, maar ik weet niet precies welke soort het is en hoe het lek te repareren. Herkent iemand deze kraan? De kraan zat al in het huis toen we dit kochten en veel eromheen is van Grohe, dus is deze misschien ook van Grohe? En dan is het volgende probleem, hoe stop ik het lekken (van het warme water deel vd kraan)? Graag hoe ik van iemand precieze instructies hoe te werk te gaan. Alvast ontzettend bedankt.

89_kraan2_1.jpg


89_kraan1_1.jpg
 
Kraan is mij niet bekend ook bij grohe en andere merken gekeken zit er niet tussen.

De afsluiting van de warmwater kant kan in 2 soorten zijn nl. keramische schijven, of met kraanleertje.

Keramische schijven kan men alleen vervangen, maar die lekken ook haast niet.

Met kraan leertje kan men wel repareren door een nw rubbertje of gehele kraankop te ver vangen.

Reparatie: sluit het water af, trek de knop er af gaat zwaar, dan zie je een zeskant vlakken op kraankop nu met behulp van een bahco draai je hem in richting muur los en dan kan je aan het leertje zien als die ver sleten is of rommel in de kraan zit.
Kraanleertjes kan je ophalen bij bouwmarkt.
 
Hoi Henk253,

bedankt voor je reactie. De kraan gaat met een kwart draai vol open of dicht. Wijst dat niet op een keramische kraan?
Nou is de kraan een tijdje niet gebruikt, dus kan wat rommel of kalk tussen zitten. Maar ik moet dus gewoon echt de knop eraf trekken?
 
U hebt een kraan met keramische schijven, probeer de knop eraf te trekken lukt dat niet kijk dan aan de achterkant of er een scchoefje zit en draai dat los.
 
Ik zal het gaan proberen. Er staat overigens op het filter waar het water uit de kraan komt WICO, maar dat is zeker de fabrikant daarvan en niet van de kraan?
 
Als het een merk kraan is staat het voor op of achter op de kraan en op de bovendelen kraan koppen
 
Staat dus helaas helemaal niks op de kraan. Krijg ook de knoppen er niet af. Ik denk dat er dus een hele nieuwe kraan op moet. Aangezien dat de eerste keer voor mij wordt vroeg ik me af of dat eenvoudig te doen is of dat het lastig is. Hoe gaat zoiets in zijn werk en is een nieuwe kraan makkelijk te plaatsen? Behalve dan dat je de oude kraan eraf haalt en het water moet afsluiten?
 
Een beetje installateur repareert de kraan in no time, is goedkoper dan een goede nieuwe denk ik.
 
Maar is het dan zo dat de kraan altijd gerepareerd kan als ie lekt? Of laat ik een installateur komen die vervolgens ook tot de conclusie komt dat de kraan vervangen moet?
 
Het komt zelden voor dat een kraan niet gerepareert kan worden of het moet een hele oude zijn.
 
Willen die palletjes op de greep niet los dat daar een inbus in zit want kraanknop kan je op klikken, met een moer vast zetten of een in bus boutje maar er af wil hij.

Kom ook dat wij het slecht kunnen zien van af hier en als je er voor staat dat het veel gemakkelijker is. :)
 
Hoi Henk253,

zou heel goed kunnen dat die palletjes op de grepen eraf kunnen. Ik zal het 's proberen en laat het weten. Hoop echt dat dat het is. Maar trouwens, als ik de knop er nou af heb. Waar vind ik precies zo een binnenwerk? Want weet dus niet wat voor kraan het is. :cry:
 
Indien je het vermoeden hebt, dat het om een grohe kraan gaat, zou je één voor één de kranen uit de Historische Productcatalogus van Grohe kunnen bekijken. Gebruik het rechter venster, dus elke keer een serie bekijken.

Is wel een heel zoekwerk, want er staan erg veel modellen in. Maar wie weet zit jouw model erbij. Dan kun je via hetzelfde venster de documentatie ophalen...
Succes bij de speurtocht!
 
Ha, ik heb de knop eraf! Zat niet achter het palletje. Die heb ik er ook af gekregen, maar zat dus niks achter. Het bleek toch, zoals al gezegd werd, goed druk op de knop zetten en met een schroevendraaier en een zachte tik van de hamer en hij schoot zo los. Beetje schrikken deed het het 'm. Maar nu ben ik dus bij het binnenwerk. Volgende punt is dus, waar haal ik een nieuw binnenwerk voor deze kraan. Zijn dat standaard binnenwerken of iets heel specifieks en voor elke kraan anders? Of als ik dit binnenwerk meeneem naar een bouwmarkt weten ze zo welke binnenwerk het is?
 
Kraai de kraan kop er uit maak een foto zou ik zeggen, ik denk zelf zo dat er een 1/2"kraankop in zit maar maar eerst foto bekijken.
Of net wat je zegd ga desnoods even naar sanitair specialist toe beter advies.
 
Hier zijn een paar foto's van het binnenwerk. Hoop dat het duidelijk genoeg is en dat iemand weet wat voor soort binnenwerk het is en bij wat voor zaak ik die nieuw kan krijgen.


12512_IMG_0390_1.jpg

12512_IMG_0391_1.jpg

12512_IMG_0392_1.jpg
[/img]
 
Dat witte dopje moet er nog er af die hoort bij kraan kop.
Zo te zien is het een 1/2"keramische kraan kop
zie evt hier als voor beeld:
12496_k_ve10724_1.jpg
 
Bij een sanitair/loodgietersbdrijf hebben ze die dingen op voorraad en anders zijn ze snel te bestellen.
 
Zo, even feedback over hoe het is afgelopen. Het was inderdaad een 1/2" binnenwerk. Oude eruit, nieuwe erin en klaar. Dus het is voor mekaar. Helemaal niet zo moeilijk achteraf, alleen moet je wel even weten hoe en wat.

Allemaal enorm bedankt voor de hulp en tot het volgende probleem, wat zich heus wel voor zal doen aangezien we nog lang niet klaar zijn met het huis. :D
 
Bedankt voor het afmelden.

En het is fijn te horen dat het gelukt is.

Succes, Henk
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan