Kan je zonnepanelen gebruiken zonder aansluiting aan hoofdschakelaar?

Hoi allemaal,

Wij hebben in de garage de omvormer van de zonnepanelen. Wij willen in de garage een aantal groepen plaatsen. Wij willen in de garage een aftakking maken van de kabel van de zonnepanelen omvormer die naar de meterkast gaat. Wij vroegen ons af of dat kan dat je een aftakking maakt zonder dat je de aardlekschakelaar van de garage aan de hoofdschakelaar van de meterkast gaat aansluiten. Gaat het werken? Of moeten wij vanaf de meterkast/hoofdschakelaar kabels trekken naar de garage en dat aansluiten aan de aardlekschakelaar van de garage? Zie bijlage.

Groeten
Linda



WhatsApp Image 2026-02-21 at 00.15.37.jpeg
 
Er is wat mogelijk, maar niet zoals op de tekening.
Zoek eens op: PV-verdeler

Ik zie op de tekeningen volgens mij 2x een 300mA alamat. Voor de zonnepanelen prima, (als dat volgens de voorschriften van de fabrikant is) voor een normale groep niet, dan is 30mA nodig. Ik gok dat je daarom die 40A aardlekschakelaar (met dan 30mA foutstroom) ingetekend hebt, maar dan is die alamat daar overbodig.

Wat komt er allemaal op, dit omdat je het over "aan aantal groepen" hebt.

Als een extra kabel leggen niet al teveel werkt is, heeft dat meestal de voorkeur.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan