Kachel wel of niet geaard

Status
Niet open voor verdere reacties.
Beste klussers

Ik heb een straalkachel voor aan de muur in mijn badkamer op het oog. In de badkamer is geen stroomvoorziening. Daarom wil ik hem dmv een gaatje in de muur aansluiten op bestaande stroomvoorzieningen in de gang naast de badkamer.
Er zijn in dat stuk nergens aardedraden. Dit vond ik gek dus heb contact opgenomen met mijn woningstichting, zij hebben iemand laten kijken. 'Is al geaard' en 'hoeft niet geaard'. Was het resultaat.
Op de gebruikershandleiding van de kachel staat dat hij dubbel geïsoleerd is en daarom niet geaard mag worden.
In de meterkast is overigens een aardlekschakelaar en een installatieautomaat, aangesloten op het badkamer- en rest van de bovenverdieping-gebied.
Mag ik die kachel nou wel of niet daar aansluiten?

Groeten Jane
 
Jane schreef:
.
Op de gebruikershandleiding van de kachel staat dat hij dubbel geïsoleerd is en daarom niet geaard mag worden.

Dan zie ik het probleem niet zo.

Zorg er wel voor dat je om het snoer door het gaatje te krijgen niet botweg dit snoer doormidden knipt, maar netjes losmaakt in het apparaat en na het doorvoeren weer monteert.

Kroonsteentjes in de badkamer, daar worden electriekers altijd een beetje zenuwachtig van... :mrgreen:
 
Dat je het probleem niet ziet wil dan dus zeggen dat het bestaande circuit niet geaard is.

Bedankt voor de tips en snelle reactie! :D
 
Als een apparaat dubbel geaard is en het hoeft volgens de fabrikant niet geaard te worden, dan zie ik geen probleem.

Ik weet overigens niet of het wel is toegestaan om een apparaat wat in de ene ruimte hangt op de groep van een andere ruimte aan te sluiten, dit ivm de overzichtelijkheid.

Maar dat weten de electra-profi's wel, die laten hier vast hun licht nog over schijnen.
 
Ik neem aan dat er geen stekker aan zit? Want je mag niet het snoer door de muur aanleggen en dan de stekker in de WCD van een andere kamer steken. Moet met een vaste verbinding dus bijv. via een PVC buis met daarin draden met een vaste kern.

Als ie dubbel geïsoleerd is, vind je waarschijnlijk zelfs geen aarde-aansluiting aan het apparaat.
 
Pepjo schreef:
Ik weet overigens niet of het wel is toegestaan om een apparaat wat in de ene ruimte hangt op de groep van een andere ruimte aan te sluiten, dit ivm de overzichtelijkheid.


Het is dezelfde groep.
Ik zie idd als ik teruglees, dat ik dat niet zo handig geformuleerd had.

Fiesiekus, pvc buis ligt al klaar! :)
 
Uh nou,
aangezien er nergens aardedraden te vinden zijn op de hele bovenverdieping (waar ook de badkamer is), sluit ik dus alleen de aanwezige bruine en blauwe draad aan.
Ik weet nog niet wat voor draden uit dat ding komen, omdat ik hem nog niet heb. Ik wil hem vandaag bestellen.
En hij is dubbel geïsoleerd, dus dan hoeft het niet.
(Ja ik leer wel wat van dit forum :) )

Gaat goedkomen heh.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan