Isolatie betonvloer

Beste klussers,

Een deel van mijn schuur (enkelsteens muur) ga ik ombouwen tot kantoor. Daarvoor wil ik starten met een betonvloer van ca 8 cm op 10cm PIR. Hierna ga ik de wanden ook isoleren met pir en afwerken met gips. In principe is de 8cm beton vanaf de zijkant nu niet geïsoleerd. Wel plaats ik rondom een randstrook voor ik beton ga storten. Is dit nog op een andere manier te isoleren? Of is dit niet nodig?

Hoor graag jullie advies.
 
bij renovatie van woningen wordt ook vaak de vloer afgegraven, een laag PIR en dan een laag beton? Hiervoor geldt eigenlijk hetzelfde maar dan in een schuur. Ook in die renovatiewoningen zie ik dan geen isolatielaag naar de binnenmuur toe, maar was benieuwd of dat wel nodig is bij een enkelsteens muur
 
Misschien leg ik het dan niet helemaal goed uit. Ik wil alles rondom isoleren. Maar de kou van de enkelsteens muur kan volgens mij doorslaan naar de betonvloer? Zie afbeelding het blauwe stukje, wat niet specifiek geïsoleerd is.

Tekening betonvloer.png
 
"rondom een randstrook"
die strook kan ook van 10 cm pir zijn.

Of wil je dat de wandisolatie op de vloer komt te staan?
Dan een strook van ongeveer 5 cm.
Of 2 cm zou ook al een prima ontkoppeling zijn, meer is beter, maar moet wel met de rest van de plannen uitkomen.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan