ISDN2 aansluitschema, welke.......

Status
Niet open voor verdere reacties.
Zijn er nog 'ouderwetse' telecom specialisten (@ Gerrit B, Specialist Telecom wellicht?) actief die met mij de volgende 3 schema's wil doorlopen? Ik weet het even niet meer, is al lang geleden.

Welke van de volgende 3 schema's moet ik hebben/is het beste?

De blauwe blokjes met een v-tje zijn van die zwarte ISDN verdeel blokjes/splitters (van 1naar2 en van 1naar4), deze hebben een 100ohm afsluitweerstand ingebouwd. Het blauwe blokje met WCD is een ISDN wandcontactdoos, zonder afsluitweerstand, lust gewoon door.
De afstanden staan in meters.
Fb staat voor een Fritzbox die een ISDN aansluiting behoeven (daarvan heb ik er 2 nodig; 1 voor ADSL etc. en 1 voor uitgebreide telefonie/isdn mogelijkheden), maar zijn dus in feite gewone ISDN devices net als bijv. een Quatrovoix oid. De NT1 is een S7 (kan ook een ander, ouder type zijn, ik heb ze in allerlei smaken). De PC is een computer met een ISDN kaart/modem, deze dient met andere computers (remote) te communiceren. Het is dus een pure telefonie vraag (geen internet/adsl etc.)

21204_isdn_1.jpg
 
Afbeelding 1 en 2 zijn beide goed. 1 is een y-configuratie, 2 is een korte S-bus.
Bij afbeelding 1 moeten de afsluitweerstanden in de NT1 worden uitgeschakeld, bij afbeelding 2 moeten ze worden ingeschakeld.
Sommige NT1's hebben nog een schakelaar die moet worden ingesteld, maar dit is voor afb. 1 en 2 dezelfde instelling (zie handleiding NT1, bij de NT1 S3 moet schakelaar 4 bijvoorbeeld op ON worden gezet).

De NT1 S7 heeft helemaal geen mogelijkheid meer om de interne afsluitweerstanden in te schakelen (tenminste de mijne niet). Ze staan standaard dus uit. Bij een NT1 S7 is het dan beter om afbeelding 1 te gebruiken.

Afbeelding 3 is in ieder geval niet goed. De kabel vanaf een aansluitpunt op de S-Bus mag maximaal 10m zijn, dus de PC kabel is in dit geval te lang.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan