Houten pergola constructie

Beste klussers,

Ik ben op het moment bezig een soort pergola constructie te maken van Douglas balken (12x12cm). Het plan is om het zoals in de schets aan te pakken. De staanders staan ondertussen al in de grond.
Helaas is de langste balk niet lang genoeg voor de hele breedte, dus die wil ik verlengen precies boven een staander, door er ongeveer 6 cm uit te zagen.
De horizontale lijnen bij het bovenaanzicht zijn gespannen ijzerdraden om te laten begroeien.

Ik heb er ook over gedacht om de horizontale balk op het vooraanzicht 90 graden te draaien, zodat de houtverbindingen (en eventuele onvolmaaktheden daarvan) niet zo goed zichtbaar zijn. Het nadeel daarvan is weer dat de constructie dan een stuk minder stevig wordt.

Kunnen jullie me misschien advies geven over het plan in de schets of hoe jullie het aan zouden pakken?

101520_pergola_schets_1.jpg
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Forum statistieken

Onderwerpen
157.925
Berichten
1.040.621
Leden
111.954
Nieuwste lid
anouk.verbrugge
Back
Bovenaan Onderaan