Hoofdschakelaar monteren bij plaatsing slimme meter

Binnenkort wordt de analoge KWh meter vervangen door een slimme meter. Op dit moment heeft de groepenkast geen hoofdschakelaar en zou deze gelijktijdig willen monteren. As ik de hoofdschakelaar al voor monteer, mag de slimme meter monteur dan deze aansluiten als hij de meter vervangt?
Of als hij dat niet mag/wil, mag ik dat dan in 5 minuten tijd dat zelf even doen voordat de monteur de nieuwe meter plaatst?
En welke draaddikte moet ik gebruiken tussen meter - hoofdschakelaar - verdeelrail/groepen. 4mm2 of 6mm2?
Neem aan dat dit zowel massief als soepel mag?
 
Dat zou je aan de monteur moeten vragen.

Tip: Speel het niet via het kantoor, dan mag het niet en wordt de monteur op pad gestuurd met een verbod het toch te doen.

Regel een pak stroopwafels, dan komt het vast goed :wink:

Bij 25A hoofdzekeringen voldoet 4mm2. Ik zou sowieso 6mm2 leggen, is ook beter verkrijgbaar. Vaste kern mag, soepel ook maar dan met adereindhulsjes!!!!
 
Bij gebruik van aderhulzen, zijn er dan nog eisen voor het type? Ik bedoel, je hebt tangen met gewoon 1 v groef/deuk en je hebt er met 4 kanten geklempt.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan