Honeywell doet vreemd bij koelen

Wij heben door het hele huis vloerverwarming en we gebruiken een Honeywell evohome, round wireless temperatuurknoppen en twee hce80 zoneregelaars om alles aan te sturen. De zoneregelaars met een antenne en bij de warmtepomp twee keer een bdr91t. Eentje om warmtepomp aan te sturen en eentje om deze van verwarmen naar koelen te schakelen. Eén hce80 hangt beneden en regelt de woonkamer, eetkamer en keuken, en de andere hangt op de bovenverdieping en regelt de slaapkamers, werkkamer en badkamer. Bij deze laatste hangt een derde bdr91t om de regelaar om te kunnen schakelen naar koelbedrijf.

Met verwarmen werkt alles zoals het zou moeten, maar met koelen gebeurt er iets geks: We willen alleen de slaapkamers koelen, dus bij omschakelen naar koelbedrijf op de evohome wordt de bovenste zoneregelaar in koelbedrijf gezet en worden zonnekleppen van de slaapkamers opengezet. Ook begint de warmtepomp te koelen.

Tot zo ver alles in orde.

Alleen gaan vervolgens ook de zonekleppen van de benedenverdieping open. Heel raar, want:
  • Ik heb op de hce80 beneden de koelmodus uitgeschakeld (hij staat dus alleen op verwarmen)
  • Ik heb op de evohome in de instellingen van de betreffende zones aangegeven dat ze niet koelen
  • in het systeemoverzicht op de evohome blijven de betreffende zones op 0% staan.

En de zones op de bovenverdieping die niet worden gekoeld (zoals de badkamer) en die op de hce80 zitten die wel wordt omgeschakeld naar koelbedrijf, blijven gek genoeg wel gewoon dicht. Dus daar werkt de instelling op de Evohome wel.

Ik heb vanalles geprobeerd maar krijg het niet voor elkaar. Bij koelen gaat de hce80 op de benedenverdieping gewoon meedoen. Wat ik ook probeer. Ik heb inmiddels ook het hele systeem een reset gegeven en opnieuw alles gekoppeld… Ook geen resultaat.
Heeft iemand een idee waar ik zoeken moet?

(Overigens hebben we de Honeywell regeling al een aantal jaar en heeft deze met verwarmen altijd goed gewerkt. Nu zijn we onlangs overgestapt op een warmtepomp en is dus de koelmogelijkheid erbij gekomen. Daarop is de installatie uitgebreid met 3 keer een bdr91t relais.)
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan