Hoeveel beton heb ik nodig?

Status
Niet open voor verdere reacties.
@ ralph,

eigenlijk had ik het zo in gedachten maar toen begon men dus over de eerder besproken schets,

15992_21092008490_1.jpg


grtz
 
Dat is een goed fundament, alleen die isolatie moet niet zo ver en er moet een sperlaag in het metselwerk komen en folie op en onder de eps.
12028_fundament3_1.jpg
 
1. geeft dat geen stabiliteits problemen want ik neem aan dat de folie in het metsel/lijm werk komt?

2. volstaat in de fundering boven en onder wapening?


dank wederom
 
Nope, geen stabiliteits probleem met folie, zonder folie wel een potentieel vochtprobleem!
En daar zijn voorbeelden genoeg van te vinden op dit forum waar geen sperlaag is toegepast.
 
Dat vochtprobleem is misschien mede de rede geweest dat men mij anders heeft geadviseerd :mrgreen:

dit betreft overigens een deel van een tekening van een kennis die het zo gebouwd heeft met bouwvergunning,

dus als die geen folie heeft gebruikt kunnnen er weleens problemen komen,

altijd wapening toepassen in vloer en fundering :?:
 
O.a. krimpnet houd in dat het geen constructief doeleind heeft maar dat het krimpscheuren opvangt bij normale droging.
 
Ralph schreef:
Dat is een goed fundament, alleen die isolatie moet niet zo ver en er moet een sperlaag in het metselwerk komen en folie op en onder de eps.
Waarom zou hij dat nou schrijven ?
 
Nou ik vraag dit omdat ik wat aan het lezen ben geweest op het forum over een sperlaag en in bepaald topic word over bitumen gesproken,

maar dpc folie colstaat dus,

dank
 
Ralph schreef:
Fundering min. rond 8 boven en onder idd, vloer op 2/3 van de hoogte beton een krimpnet.
Hoe kom je toch aan dit soort wijsheid? Als je de plaatselijke grondgesteldheid niet kent, constructieprincipe niet kent, belasting niet kent, dan kun je niet zomaar roepen dat je "min. rond 8 boven en onder" moet plaatsen. Wat versta je überhaupt onder "rond 8"? Een kruisnet? Om de 100? Om de 150? Gevoelsmatig zeg ik dat welk net dan ook met een dikte van 8 mm overgdimensioneerd is. Ik zou eerder gaan voor #6-100 als onderwapening, maar iets echt zinnigs kan ik er niet over zeggen..

Overigens is de waterkering, wat jij noemt sperlaag verkeerd getekend. Deze moet aan de buitenzijde onder maaiveld naar beneden gaan, wat je nu tekent is een badkuip.
 
Die wijsheid komt uit 22jr bouwvakker/metselaar/betonwerken waarvan 6 jr in NL en 16 jr in Duitsland en nodige beunhaaswerken ernaast.

Al het bovenstaande baseer ik op de normale zandgrond die Ts aangaf icm een licht laag laagbouw.
Ik ken geen strokenfunderingen waar lichtere K netten dan rond 8 in komen.

Maar als jij gevoelsmatig zegt 6x100 dan is dat bijna gelijk aan 8x150 en dus ook even duur, het gaat tenslotte p/kg.

Sperlaag mankeert niks an hoor. Maar leg maar uit middels tekening dan.
 
Heren, zou u zich willen beperken tot beantwoording van de vraag van TS ?
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan