(herstart) Plat dak zonder afschot

Twee jaar geleden had ik een vraag gesteld over de afwatering van een plat dak, plm. 3 bij 3 m . Er is nu totaal geen afschot dus blijft er na iedere regenbui water op het dak (en in de loop van de tijd is de EPDM in de hoeken ook nog bol komen te staan ). In de reacties werd gevraagd om foto's; door omstandigheden ben ik daar toen verder niet aan toe gekomen (sorry!!). Bijgaand een vijftal foto's. Mijn vragen zijn:
  • hoe creëer ik afschot dat er nu totaal nog niet is? Mag wat mij betreft over de bestaande EPDM dakbedekking heen.
  • kan ik dat zelf uitvoeren of werk voor een professional?
  • hoe daarbij om te gaan met de twee smalle zijstukken? Bij allebei een schotje aanbrengen? Het kleine zijstuk (eerste foto) zou ik kan ik kunnen laten afwateren via een nog aan te brengen dakdoorvoer, naar een regenton. Bij het grote zijstuk (onder de slaapkamerramen) zit er aan het verre eind een doorvoer richting de goot bij de garage maar de capaciteit daarvan is nu al te klein.

Voor de goede orde: nadat het afschotprobleem is opgelost wil ik het aanbrengen van nieuwe dakbedekking (weer EPDM) door een >>goeie<< professional laten uitvoeren, dat ga ik beslist niet zelf doen. Wat er nu ligt is destijds aangebracht door een loodgietersbedrijf (...)



IMG_20260827_093812198.jpg

IMG_20260827_093759978(1).jpg

IMG_20260827_093750407_HDR.jpg

IMG_20260827_093756003_HDR(1).jpg

IMG_20260827_102626938.jpg
 
De onderconstructie is stevig maar met de tijgermug in aantocht vind ik zo'n laagje stilstaand water na iedere bui geen lekker idee. En tzt verkoopwaarde van het huis?
 
Hoorde inmiddels van een dakdekker dat de lijmlaag onder de epdm door (zonne)warmte loslaat en dat het dan gaat trekken zoals bij mij is te zien. Dan kon de loodgieter daar inderdaad niks aan doen.

Als het flink geregend heeft duurt het wel een week voordat alles droog is.

Heb ondertussen nog wat zitten zoeken op internet en bedacht de volgende aanpak:
  • de zijstukken (onder het slaapkamerraam en helemaal links) afkoppelen dmv. schotjes, bij allebei die 'goten' zorgen voor goede afvoer
  • de epdm laten liggen (bij de bubbels lossnijden) of helemaal weghalen (wat is beter?)
  • voor het afschot in de lengterichting spielatten 3 m lang (die haal je bij een bedrijf in Gent (B). Ik denk om de 40 cm hoh
  • daar bovenop PIR-isolatieplaten of andere platen, moet licht beloopbaar zijn
  • bitumen dakbedekking laten aanbrengen.

Graag commentaar!
 
Als de constructie van je dak sterk genoeg is een laagje grind. Voordeel een aanstaande koper kijkt op een mooi dak. Een laagje water op je dak is geen probleem. Voor een kweek dak van muggen moet het nooit drooglopen.
bitumen dakbedekking laten aanbrengen.
Zou ik nooit doen. Volgens de geleerden gaat zo'n dak 60 jaar mee.
 
Je bedoelt dat zo'n laagje grind 60 jaar meegaat? Zou wel heel veel minder kosten dan bitumen!
In de constructie heb ik wel vertrouwen: goede vuren latten 18 dik op vuren balken, ventilatie: spouw, klimaatfolie (afgetaped) nogmaals een spouw en dan de plafondplaten.. Bijkeuken met eigen ventilatieroosters in de muren.
 
Een laagje grind gaat 100,000 jaar en wellicht nog langer mee.
De EPDM daaronder wat de geleerden zeggen.
Grind zorgt ook voor een lagere temperatuur van de EPDM

Aan je dak moet je niets doen. Het is gewoon zonde van het geld. Als het irriteert is een laagje grind een gunstig compromis.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan