Gordingen verlengen voor Dak overstek

Ik wil een overstek aan mijn dak maken. Sommige huizen in straat hebben het wel en sommige niet. Ik vindt met stuk mooier.
Ik wil 2 rij pannen en 1 rij gevelpannen toevoegen, ca 40cm totaal

Bij de huizen de het origineel wel hebben lopen gordingen vermoedelijk gewoon door naar buiten maar bij mij eindigen ze op binnen spouw blad.

Nu kan ik gevel open slopen en stuk van dakbeschot weghalen zodat ik gordingen kan verlengen met gording las maar dit wordt niet makkelijk denk ik omdat je Bijna geen ruimte hebt. Ook bij schoorsteen kan ik natuurlijk niet door rookkanaal naar gording

Hoe zou ik klossen op of in buiten spouwblad kunnen monteren?

bedacht om rvs draasdstangen met PU bruis lijm in de houten klossen te lijmen en andere kant met chemische ankers in buitenblad van gevel te verankeren.
Daar beschot op en pannen

DSC_0609.JPG DSC_0608.JPG DSC_0584.JPG DSC_0605.JPG
 
Laatst bewerkt:
Nee, dat blijft niet hangen
Klos tegen de zijkant van de gording bevestigen met voldoende overlap.
 
Dan moet ik binnen en buiten blad inkappen en verjongde balk tegen gording schroeven.
Is ca 60cm overlap voldoende?

Hoe doe ik dat bij nokgording bij schoorsteen. Rookkanaal is niet meer in gebruik maar er dwars doorheen gaan is ook nogal wat.
 
Ja.
Het bovenste gedeelte tot aan de nok hangt aan de windveer en dus aan de overige klossen. De nok klos opleggen in het buitenblad
 
De balken eindigen nu voor de isolatie. Als er nieuwe balken door gaan lopen, wordt dat een koudebrug en risico op houtrot door condensatie. Alle hout wat in contact komt met steen, moet sowieso goed in de grondverf gezet worden.
 
Goede tip

Was van plan om hout dat in contact komt met steen in loodmenie te zetten en alles al te gronden en 1x af te lakken voor ik alles monteer
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan