Glazen schuifdeur op stapelblokken boren of lijmen?

Ik wil bij mijn veranda glazen schuifdeuren plaatsen. Deze komen op stapelblokken die gefundeerd zijn.
Nu twijfel ik tussen boren en verlijmen van de geleider.
Ik ben bang voor breuk van de stapelblokken na enige tijd.

Iemand een idee of ervaring?
 
Wat voor stapelblokken zijn het? Want de info die je geeft is te beperkt om hier een zinvol antwoord op te geven.
 
Het zijn stapelblokken 60 x 15 x 15 cm. Zie de foto.



IMG_7618.jpeg
 
Als de blokken onderling verlijmd zijn, dan kun je hier prima in boren om de geleiderail vast te zetten.

Gezien het hoogteverschil zijn het trouwens eerder schuiframen. Hier stap je niet door naar buiten.
En dit is en blijft altijd een veranda / terrasoverkapping (in het duits "Sommergarten" genoemd). dit is geen leefruimte in de winter.
 
De vloer is opgevuld en er komen tegels in.
Dan is de hoogte hetzelfde als de stapelblokken. De rand die je nu nog ziet is een oude bloembak van stapelblokken. Die gaat uiteraard nog weg.



IMG_7619.jpeg
 
Let op maak niet de klassieke fout zorg voor voldoende hoogte verschil tussen de oppervlakken binnen en buiten.
 
Als regen tegen de puien slaat, kan het al gauw naar binnen lopen. Ik zou dit zien als een terras en een beperkt afschot maken.
 
Ik had eerst afschot willen maken van de stapelblokken rand. Maar het blijkt dat glazen schuifdeuren aan de onderkant niet te stellen zijn om het afschot te compenseren. Dan komen ze niet waterpas te staan. Wel ligt aan een zijde aan de binnenkant de tegel iets lager dan de stapelblokken rand.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan