Geschakeld aftakken naar niet geschakeld

Hallo

Ik ben geen elektricien maar wil me er toch aan begeven.
Ik heb een border in de tuin waar 3 lampen in staan.
Die kan kan ik vanuit binnen aan en uit zetten. Nu wil ik op de schuttingen ernaast 3 of 4 lampen hangen die ik los van die border wil aansluiten. Hoe tak ik nu die geschakelde kabel af om die 3/4 lampen apart te gebruiken ?

Bvd voor alle hulp
 
Het is maar de vraag of dit überhaupt kan.

Hoeveel aders heeft de kabel waar je vanaf kunt takken? Mogelijk zit hier een ader met continue spanning in naast de geschakelde ader, maar dat hoeft niet zo te zijn.
 
Hallo, ik sluit even aan op dit oude onderwerp omdat mijn vraag hier wat raakvlakken mee heeft.

Situatie vanaf de bouw is dat er een aantal meter buitenkabel is aangelegd dat vanuit binnen geschakeld wordt. Ik wil op deze schakelaar bij voorkeur niet alleen de (aan te leggen) lampen willen bedienen, maar ook achter in de tuin een extra stopcontact willen plaatsen.

Kan dat? En welke type kabel zou ik moeten hebben om dat wel voor elkaar te krijgen?

Hoor heel graag. Dank voor de reactie...
 
Een nieuw topic (met eventuele verwijzing) is toch gebruikelijk hier.
Maar er ligt toch al kabel, schrijf je?
Wat ligt er nu dan qua type en dikte?
Je kunt ook je stopcontact(en) schakelbaar maken.
 
Goed te weten voor een volgende keer, maak ik een nieuw topic aan. Dank voor die tip al. Ja, maar slechts een paar meter, dus niet genoeg. Ben er op vakantie over na gaan denken. Zodra ik thuis ben (morgen), check ik welke type kabel er ligt.

Het schakelbaar maken van het stopcontact heb ik over nagedacht, maar dat zou dan toch betekenen dat als ik het stopcontact gebruik, ik automatisch ook de lampen aan heb? Of maak ik een denkfout?
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan