Geiser werkt niet

Status
Niet open voor verdere reacties.
Ik heb hier op zolder een Vaillant geiser hangen, zie plaatje.

geiser.jpg


Sinds een week of 1,5 werkt hij niet meer naar behoren. Wanneer de badkraan open gaat wordt hij even warm, maar na 5 seconden gaat hij naar ijskoud. Na een 20-tal pogingen om alsnog warm water te krijgen slaat hij soms weer aan.

Ik heb alle knopjes al uitgeprobeerd... en een type-nummer is onvindbaar...

Wie kan mij hiermee helpen?
 
Blijft de waakvlam dan wel branden?

Zo ja, dan het membraan vervangen, soort (binnenband)rubber schijf onderin het watergedeelte.
 
Witte omkasting eraf halen en op de achterplaat zit links op ± 15 cm van de onderkant het typeplaatje.
 
Vraag is of er andere kranen op de geiser aangesloten zijn, waarbij het water bij warmwatervraag ook koud wordt. Het kan namelijk zijn dat de rookgasbeveiliging de oorzaak is. Deze zit links onder met een capulair naar boven toe, want de voeler zit boven bij de trekonderbreker. Vijf seconden is overigens wel erg snel, dus het membraan zou ook de veroorzaker kunnen zijn (zoals Bundy al opmerkte).

Het zou kunnen dat de rookgasafvoer vuil is of gedeeltelijk verstopt en de beveiliging in werking treedt. Duurt echter toch meestal wat langer dan 5 seconden. Wanneer het membraan goed is en de rookgasafvoer niet 'verstopt' is, dan kan getest worden of de rookgasbeveiliging de veroorzaker is. Ga alsvolgt te werk. Sluit de beveiling kort door de aansluitdraden met elkaar te verbinden. Zorg voor goede ventilatie. Laat de geiser branden. Wanneer deze nu niet meer uitgaat, dan is de beveiliging de veroorzaker en moet deze vervangen worden.

Let wel. Gebruik de geiser nooit met doorverbonden beveiliging. Geiser pas weer gebruiken nadat beveiliging is vervangen.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan